[]

Rezervuar kapağı deliği sorunu

Selamlar,

Sifonumuzda sıkıntı vardı. Gidip yeni bir iç takım aldım. Ancak rezervuar kapağındaki delikten, bu iç takımın düğmeye dışarıdan oturtulacak kısmını geçiremiyorum. 1 cm daha geniş olsa geçecek ama geçmiyor.

-Rezervuar kapağındaki deliği genişletmenin bir yolu var mı?
-Yoksa uygun bir rezervuar kapağı bulmam mümkün mü? (Topravit yazıyor üzerinde ve en az 15 senelik)
-İlla gidip iç takımı değiştirmem mi gerekiyor? Sökmesi bir dert, gidip iadesiyle uğraşmak bir dert.

Bir yardım ederseniz sevinirim.

 
gözümde çok canlanmadı, kapak kısmının fotosunu koysan daha iyi olabilir.

onun dışında, anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım:

* İç takımı değiştirip, uygun bir iç takım almak en mantıklısı. Bu tarz değişim işlemlerinde, eski parçanın ölçüsünü almak ve fotoğrafını çekip nalbura göstermek mantıklı olabilir.

* Rezervuar kapağını internetten bulmak zor ama nalburlarda olabilir. Tek satılıyor mu emin değilim.

* En son ve mantıken en saçma olan tavsiyem: Başkaca bir çözüm arıyorsan, zımpara kağıdı ve eğe yardımıyla rezervuar kapağını genişletmeyi deneyebilirsin. Böyle bir şey yapacaksan makinecim.com şu fotoğraftaki eğelerden sol başta olan iki tanesine benzer eğeler edinmen. Yine böyle bir şey yapmaya çalışırsan, mutlaka conta gibi bir şey al.

Dediğim gibi bu tavsiye esasen çok tırt bir tavsiye. Muhtemelen eldeki rezervuar kapağını da berbat eder. En mantıklısı yeni ve uyumlu iç takım almak.
  • starborn  (12.12.16 11:39:19) 
az önce gidip yeni bir iç takım aldım. ama cidden bir ürünün eskisini kullanmak kadar sıkıntılısı yok.


  • ufoozgur  (12.12.16 12:53:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.