Ağır ceza mahkemesinde görülen duruşmalardan sonra masraf çıkar mı?

yıllar önce dolandırıcılık vakası yaşadım (yaklaşık 7 bin tl kaptırdım) ve savcılığa gidip yazışmalar ve dekontları kanıt olarak sunup dava açtım ancak artık davadan umudum kalmadı çünkü sanığın ismi cismi belli olsa da yakalanamıyor. bu saatten sonra umrumda değil yani.

ancak 2-3 aylık periyotlarla mahkeme olmaya devam ediyor. 2-3 defa mahkemeye de gittim ve hakim -senin gelmene gerek yok bir gelişme olursa tebligat gelir. dedi.

dava ağır ceza mahkemesinde görülüyor. avukatım filan yok. dediğim gibi bundan sonrası umrumda değil uzun zaman geçti üzerinden. (davayı 2013'te açmıştım soruşturma 2015'te başladı)

yarın bir gün bana masraf falan çıkmaz değil mi? her duruşma başına dava açanın bir ücret ödemesi falan gerekiyor mu? eğer öyleyse komple davanın kapanmasını nasıl sağlayabilirim?

sanığın suç bilgisi "Basın ve yayın araçlarının sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle dolandırıcılık." bu arada. önceden suç kısmında öyle yazıyordu şimdi yazmıyor niyeyse.

E-DEVLET BİLGİSİ: i.hizliresim.com

Duruşma uzadı size masraf çıkmaz. Sikayeti geri alsaniz da kamu davası gorulecektir. Dolandırıcılık re'sen soruşturulan suç, şikayet olsa da olmasa da o dava devam eder.

  • cabiday  (11.12.16 13:18:58)