Çocuklara Yönelik Youtube Kanal Önerileri

Hepiniz fark etmiştir, tabletle, telefonla büyüyen bir nesil yetişiyor. Benim de 11 yaşında bir kardeşim var. Aynı zamanda da ortaokul öğrencilere ders veriyorum. Bizimki genellikle boş vakitleri tablette youtube videoları izlemekle geçiriyor/keyif alıyor.

Tabii ben de ne izliyor, ne yapıyor takip ediyorum elimden geldiğince. Genelde "Yap yap", "Oha diyorum" ve minecraft gibi oyun videoları izliyor. Bunlarda herhangi bir sorun görmediğim için de karışmıyorum. Bunları da izlesin tabi ki de biraz da kendini geliştirebileceği güzel kanallar varsa onları da takip etsin istiyorum.

Aradığım şey mesela, ingilizcesini geliştirebileceği, ne biliyim matematik vs. derslerle ilgili eğlenceli içeriklerin olduğu kanallar olabilir. Yanlız ders anlatan kanallardan bahsetmiyorum. Yoksa onları da pek keyifle izlemiyorlar.

Özet geç diyenlere: Ortaokul seviyesi çocuklar için eğlenceli ve aynı zamanda faydalı içerik üreten youtube kanalları var mı bildiğiniz?

Sevgiyle kalın.

youtube kids diye bi uygulama var, onu indirebilirsiniz

bi de, bu amazonun fire diye bi tableti var, eger kindle hesabinizi uk veya us yaparsaniz onda freetime unlimited diye bisey var, ayda 5 dolara ikiyuz ucyuz cocugun yasina uygun film, dizi, video, oyun ve kitap oluyo. ingilizce tabii. ama bence cocugunuz ingilizce ogrensin istiyosaniz harika. bu freetime icin oralardan bi kredi karti olmasi gerekiyo olabilir, prepaid kart alinabilir belki, bunu cok bilmiyorum bu arada.
  • beriberi  (10.12.16 13:32:12 ~ 13:33:17)