Windows 10da Swap Oluyor mu?

Merhaba

Windowsta Linuxteki gibi Memory için Swap yapma imkanı oluyor mu?

Oluyorsa nereden görebilirm ne kadar swap yapıldığını acaba?

Saygılar

aratman gereken kelime (bkz: pagefile)

windows10'da "Virtual memory" olarak isimlendirilmis
sistem ayarlari-> gelismis sekmesi-> performans ayarlari-> gelismis sekmesi altinda
  • crucio  (09.12.16 21:48:35 ~ 21:51:58)
peki ssd kullanıyorum pagefile aktive etmem gerekir mi? ya da performans artışı sağlar mı?

saygılar
  • mertozkoy  (09.12.16 22:01:22)
pagefile zaten sen kapatmadiysan aktifdir. kac gb ram'in var onemli olan bu.

  • crucio  (09.12.16 22:08:10)
teşekkürler.

8gb RAM var.

şimdi baktım 12000 MB pagefile varmış.

Peki acaba be kadar pagefile kullanılıyor aktif olarak onu nereden görebilirim acaba?

Saygılar
  • mertozkoy  (09.12.16 22:27:48)
gorev yoneticisinde performans->memory sekmesini acarsan orda detayli olarak kullanim bilgilerini gorebilirsin.

  • crucio  (10.12.16 00:18:55)
Teşekkürler

SSD disk oldugu icin pagefile sanırım RAM gibi çalışıyor oyle değil mi?

8GB RAMden 16GB RAMe geçmeyi düşünüyordum ama gerek yok sanırım oyle değil mi?

Saygılar
  • mertozkoy  (10.12.16 07:02:12)