Schengen vize türü

Şimdi Hollandaya başvururken iki tür vize var, birincisi turizm, öbürü ise arkadaş/aile ziyareti. 4 günlüğüne Hollandaya gidip oraya taşınacak olan arkadaşın yanında kalıp konsere gitme planlarımız var.

Lakin kendisi şu an oraya taşınmadı yani bu adam burada yaşıyor diyebileceğim bir adresi yok, turizm seçip orada arkadaşımın yanında kalacam dersem sorun olur mu (vize başvuru tarihine kadar orada kendine ev bulabilir mi bilmiyorum) yoksa hiç kurcalamdan, booking'den otel ayarlayıp onla başvurduktan sonra oteli iptal mi etsem?

olmaz. hatta benim kardeşim AB ülkesinde yaşıyor olmasına rağmen ben o ülkeye giderken turist vizesi istedim. booking.com'dan iptal mümkün olan bir rez yapın, yeterli. aksi halde izin mektubu, yok konsolosluk onayı gibi saçma prosedürler içinde bulabilirsiniz kendinizi.

  • vejeteryanvampir  (09.12.16 14:21:59)
arkadaşı karıştırma otel rez yaptır sonra iptal et, o şekil git.

  • cekilmis gayfe  (09.12.16 14:26:33)
aile/arkadaş ziyareti seçebilmen için zaten oradan birinden davetiye gelmesi lazım. senin hollandadan başvuru yapabilmen için turistik seçicen, otel uçak rez yapıcan

  • paçalı don  (09.12.16 14:30:00)
arkadaşı karıştırma +1

uçak biletini kesin al, rezervasyon yaptıran bir kaç arkadaşım red yedi. rezervasyon değil kesin tarihli bilet istiyorlar, zaten başvuran adam gider gelir diyorlar. dikkat et.
  • kurnaz  (09.12.16 14:33:27)
Arkadaş ziyareti olması için oradaki arkadaşın, oradaki belediyeye gidip beş sayfalık bir izin formu dolduracak ve sana gönderecek.

6 gün sonra hollanda'ya arkadaş ziyaretine gidiyorum, ikinci defa gidişim bu, bilgi kesin.
  • harzem  (09.12.16 15:33:38)