Kız türbanlı çıktı, ne yapayım?

İşe yeni başlamış bi stajyer kız vardı. Üretim fabrikası olduğu için hep kafasında beyaz bir boneyle ve önlükle dolaştığından hiç farketmemişim. Dün işten çıkarken gördüm kız türbanlı.
Bizim olduğumuz yere, bana birşeyler imzalatmak için geliyordu arada sırada. Muhabbeti orda ilerletmiştim, flörtleşiyorduk baya baya. Ama şimdi yeni öğrendim türbanlı olduğunu ve kafam karıştı epey. Daha önceden bırakın kapalı sevgiliyi normal arkadaşım olmamıştı o yüzden garip geliyor. Napayım keseyim mi muhabbeti?
Not: ben baya baya allahsızım, dinle pek işin olmaz keza ailem de aynı şekilde:) onların da tepkisi korkutuyor açıkçası
Not2: Kız 10üzerinden 9 falan

kız seni imana getirir, cumaya gitmeye falan başlarsın :D bu arada bir dine inanmak ve onun vecibelerini getirmek korktuğun gibi birşey olmayabilir, belki huzur bile bulabilirsin.

bence hoşlanıyorsan önyargıyı bırak.

edit: bi bakıyormuşsun, kız çetin ceviz çıkıyor ve seni kendine aşık ediyormuş. merhamet dilersin.

burdaki çomarlar pek biliyor, kapalı diye itin götüne sokmuşlar kızı.
  • füt  (09.12.16 08:33:47 ~ 13:01:40)
kıza 10 üzerinden 9 dediğine göre yorumluyorum;
bizde de din ve devlet işleri ayrı olduğundan senin yaşadığın durumu iyi anlıyorum. şimdi kızı tutup eve götürsen diyecekler ki ''bu ne amk'' o yüzden kızı da dinsizleştirmeye çalış. büyük ihtimalle aile zoruyla kapanmıştır, sen işi ilerletince açıkça durumu anlatırsın, anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.

  • ada meltemi  (09.12.16 08:41:32)
ne o kız dinsizleşir ne de sen dinlenirsin. evlenmeyeceksen takıl diyecem de ben utanırım türbanlıyla dolaşmaya afasfdasdf

  • cekilmis gayfe  (09.12.16 08:44:51)
Tam gaz ilerle panpa. Turbanli kislarin yemedigi halt yok :D

  • nax  (09.12.16 08:49:34)
türbanlı kızla dolaşmaya utanırım +1
yemedikleri halt yok +1

seçimini yap.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (09.12.16 09:05:44)
türbanı sana takana kadar senlik bi durum yok. onun kafası, onun türbanı. ben 9/10 diyorsan yürü derim.

türban takıyor olmak herhangi bir konuda herhangi bir tercihi yaptığının ifadesi değil. türbanlı olduğunu bilmediğinde hoşuna giden bir insan ise, aynen devam diyorum ben.
  • babilbaligi  (09.12.16 09:13:40)
Yemedikleri halt yoksa sen de halt yemek istiyosan devam.
Ancak ilişki peşindeysen ada meltemi +1, çok da zorlama, uygun değilsiniz.

  • dahayeniymis  (09.12.16 09:47:46)
İlk etapta sana zor gelmeyecekse, en basiti kapalı olması sebebiyle bazı şeylerden kaçınmak istediğinde ona saygı duyabileceksen bi şans verebilirsin.

Türbanlının yapmadığı şey yok genellemesinin gerzekliği, en az diz üstü etek giyen kız her şeyi yapar gerzekliği kadar adice.
  • chicha  (09.12.16 09:50:29)
Türbanlıyla dolasmaktan ben de utanırdım. Yani utanmak degil de bildigin rahatsız hissederdim kendimi. Ama senin istemenle tarzını degistirecekse de karaktersiz gibi bir durum olur. O yüzden en iyisi hic baslamadan bitir

  • postmodern rh  (09.12.16 10:02:50)
Aile tepkisine kadar girdiğine göre anladığım kadarıyla kafanda "takılmaktan" ziyade ciddi bir ilişki var.
Buna istinaden diyorum ki; olmaz.
Bir kere kimse kimseden böyle bir konuyla ilgili değişmesini isteyemez hakkı yok zaten hadi onu geç şimdi dersin "herkes birbirine saygılı olur" ama o da bir yere kadar.
Birlikteliği bırak arkadaşınla bile zaman zaman sorun yaşarsın.

Genelleme yapmak istemiyorum ama özellikle müslümanlarda var bu kendi inançlarıyla ilgili şaka yapılmasına bile tahammülü yok ama kendileri sana yaparlar sırf bu sebepten arkadaşlığımı bitirdiğim insanlar oldu ilişkiyi bırak. Delirtiyorlar insanı.
  • mutekebbir  (09.12.16 10:31:46)
9/10 diyorsan, anlasabiliyorsan bir bez parcasi seni niye durdursun ki? devam et

  • azizakin  (09.12.16 10:35:34)
Bazı kızlar laf atmasınlar, sarkıntılık yapılmasın diye işe gidip gelirken türban takıyor. Öyle de olabilir.

  • kaptan memo  (09.12.16 10:49:21)
Bende türbanlı ile gezmeye utanırdım +1

Salla gitsin başka kız bak olmaz o iş
  • gozu acik sevisen yahudi  (09.12.16 10:52:52)
birçok türbanlı, şallı arkadaşı- akrabası biri olarak diyorum ki; mükemmel eğlenceli ve iyi biri olabilir. iyiniyetlidir de.
ama olmaz. zihniyetleriniz farklı.anlaşamazsınız çok uzatma o yüzden.

  • cabiday  (09.12.16 10:54:38)
Bence kız yeni mezun ve stajyerse yaşı inançsiz biriyle sağlıklı ilşki kuracak kadar olgunluğa erişmemiş olabilir.

  • curukturpkokusu  (09.12.16 11:05:22)
once arkadas ol.

onyargilar kotudur. genellemeler kotudur.
  • jimicik  (09.12.16 11:11:34)
normal şartlarda türbanlı kızın , sevgilisi olmaması gerekir ama artık her şeyleri oluyor, takılmana bak

  • limoncello  (09.12.16 11:12:04)
Moda sahilinde türbanlılara özel localar var. Hiçbişi yapmıyor değiller, gizli yapıyorlar ama yapıyorlar.

Ayrıca puanlama değeri hiç tanışmadan 9/10 ise, ben burdan direkt cinsellik odaklı birliktelik arayışı anlıyorum. türbanlı oluşu, @godoşu beklerken'in dediği tipte şeylere inanması, karakteri filan puanlamaya girmemiş, o yüzden aradığın şey türbanın altında olabilir.
  • neynep  (09.12.16 11:17:37 ~ 11:18:46)
Bu olayın erkek versiyonunu yaşadım ben kadın tarafiyim senin gibiyim erkek tarafi dinci sulalesindeki bütün kadınlar kapalı falan böyle bir tipti sonuç olarak sürekli "saygı duy" muhabbeti oluyor bir süre duyulduktan sonra yine aynı muhabbetler oluyordu falan olmadı yani sen de bi dene istersen ama boşa zaman harcamış olursun

  • en_birinci  (09.12.16 11:36:16)
İsterse 10 üzerinden 13 olsun yine de dindar bir erkekle yapamam. Olmaz yani, saygı duyamam 2017 yılında hala böyle mitlere inanan bir insana.

  • köstebek kurabiye  (09.12.16 11:42:09)
Yok her haltı yermiş yok zorla kapanmış. Bu çomarlar ne kadar da çok biliyor.

Hiç boşuna bulaşma. O iş olmaz.
  • zoghurt  (09.12.16 11:51:37)
Dindar olup olmamasi, olursa iliskinin nasil yuruyecegi bence bunlar karsindakinin ve ailesinin olgunluk derecesiyle, ahlak anlayislariyla vs. ilgili. Cok guzel bir iliski de olabilir, on yargili olmamak lazim ama benim icin kistas belli bir partiyi destekleyip desteklememesidir (turbanli da olsa turbansiz da olsa boyle bir olasilik var elbette) bir insan o bahsettigim Ilgili partili ise ne kendi yanima ne sevdiklerimin yanina sokmam net.

  • kassiopeia  (09.12.16 12:45:02)
seviyorsan git konuş bence dostum :))

şaka bir yana, sen kabullenirsin ama bir bakmışsın kız seni kabul etmez. flörtleşin, buluşun çıkın bakalım ne olacak. belki kız düşündüğün gibi değil, açık görüşlü, gayet akıllı, düzgün biridir. kısacası önyargılı olma.
  • tahtelbahir  (09.12.16 12:53:24)
senin duyurularını hatırlıyorum çok acınası bir insansın o yüzden bu kafayla gittikçe kimseyle olmaz.

  • pinkpeony  (09.12.16 12:55:50)
Değerlendirme konusunda fikir verir belki
bigthink.com

  • neynep  (09.12.16 13:04:51)
Tercih meselesi, hoslanmiyorsan birak, hoslaniyorsan devam et. Bana hic cekici gelmiyor mesela turbanli kizlar, turbanli birinden hoslandigim olmadi. Ben keserdim.

  • stavro  (09.12.16 13:32:12)
yürü bence. verirse senindir, vermezse zaten hiç senin olmamıştır. türbanlı olması "allahlı" olduğunu göstermez.

  • humat  (09.12.16 18:42:05)
montla şey yap.

  • sayns  (09.12.16 18:47:23)
bence siz anlaşsanız bile kızın ailesi ya da senin ailen ortalığı bok edecektir. Kızda kendi ailesine karşı dik duracak karakter varsa bilemem. Mutlu olursunuz sanırım.

  • sen git ben geliyorum  (10.12.16 16:03:17)