Şişli niye haritada öyle ayrı ayrı?

zaten istanbullular biliyodur da bilmeyen için ilçeler haritası istanbulharitasi360.com

sorum şişli niye ortadan ikiye yarılmış durumda kağıthane tarafından? oy potansiyeli olsun diye yapılan bi şey mi yoksa başka bi amacı mı var ve kaç yıldır böyle bu durum baya eski mi yoksa daha yeni bi olay mı? Uzun zamandır merak ediyodum bunu şimdi İstanbul haritasını incelerken tekrar aklıma takıldı

Gokkafes yapilsin diye sinirlar degistirildi cunku. O yuzden oyle.

  • nax  (08.12.16 23:28:51)
benim bildigim bir yerler sonradan sisliye dahil oldu. o ayri parcalardan biri (sariyer tarafinda olan) sonradan sisliye dahil edildi. salliyor da olabilirim

  • exlibris  (08.12.16 23:29:06)
Mustafa Sarıgül'ün bir takım çakallıkları.

  • angelus  (08.12.16 23:31:00)
"1954'te ilçe olan Şişli ilçesi, 1987'de Kağıthane'nin ayrı bir ilçe olup ayrılmasıyla coğrafi olarak ikiye bölündü."
tr.wikipedia.org

  • m e b  (08.12.16 23:35:08)