20lik diş

sağ arka taraftaki 20lik dişin yarısı çıkmış diğer yarısı da çıkmaya çalışıyor ama damağı yarıp çıkamıyor. çıkan kısım normal diş hizasını geçmiş biraz da olsa ağız boşluğuna taşmış durumda. son 5-6 gündür ağrımaya başladı, ara ara gelip gidiyor. dişin üzerine baskı uyguladığımda ağrı yok ama. derinden geliyor sanki. bugün ise ağrı gözüme vurmaya başladı. dişçi fobisi olan birisi olarak ne yapmam lazım, ağrıya dayanıp birkaç gün daha beklesem tamamen çıkıp düzelir mi? yoksa kötü senaryo olan, dişi çekerler mi? :/

Disci fobisi bende de vardi hatta 20lik disi cektirmeye gittigimde cekemediler inim inim inlettiler.
Baska bi disciye gittim 2 dk da cekti dikis atti yolladi.
Cok sukur ne agri ne sizi kaldi 2 tane 20lik dis var onlarida cektircem kismetse
  • England  (08.12.16 17:47:35)
Gömülü diş durumu dişin durumuna göre müdahale boyutu değişir. Genelde çene yapısı dar kişilerin 20likler tam çıkamıyor.

  • gozu acik sevisen yahudi  (08.12.16 18:58:17)
iyi bir klinik bulup göster bence. eğer iltihaplanırsa iltihap bitmeden müdahale de etmiyorlar. en azından bi fikir alırsın.

benim gömülü 20 lik diş için cerrah dişçi gelip almıştı dişi.
  • sttc  (08.12.16 21:18:27)