almanya için iş vizesi ne kadar sürede çıkar?

merhaba arkadaşlar. geçtiğimiz cuma günü ankara idata'ya evrakları verdik ve o gün konsolosluğa gitti vize için gerekli evraklar. alman firmasından davetiye de var ve evraklar eksiksiz.

4. iş günü bungün ve hala gelmedi, yarında kadar da gelmesi lazım pazar günü gitmem gerekiyor.

danışman firma 2-3 günde çıkıyor demişti ama henüz yok. daha önce iş vizesi alan var mı almanya için? yarına kadar çıkma olasılığı var mı acaba?

ya da danışman firmadakiler parayı almak için hemen çıkar diye kandırdılar bizi.

geçen sene 3 günde çıkmıştı .

  • mutlu yillar sana  (08.12.16 13:59:12)
konsolosluğu araman gerek. yarın öğleden önce mutlaka ara yetiştirsinler

  • cekilmis gayfe  (08.12.16 14:13:30)
hocam danışman firma arama yapamayacağımızı söyledi ama tam olarak nereyi aramam gerekiyor?

  • dont judge me mom  (08.12.16 14:19:23)
konsolosluk vize birimini arayacaksın. sen acil demezsen aracı firma da demediyse daha çok beklersin vizeyi

  • cekilmis gayfe  (08.12.16 14:24:13)
aradım ancak idata'ya yönlendiriyor.o da siteye yönlendiriyor kesinlikle bilgi vermiyorlar. oraya baktım, konsoloslukta diyor. herhalde alamıyorum yarına kadar vizeyi. şansa bak ya, 500 tl vize masrafları gitti. teheeeeyyy

  • dont judge me mom  (08.12.16 14:40:20)
idata'cılara bastır onlar arasın konsolosluğu. söz verdiniz çıkar dediniz size güvendim falan de ağla biraz

  • cekilmis gayfe  (08.12.16 14:42:09)
tamamdır hocam olmadı yarın sabah direk gideyim ben bunların yanına :)

  • dont judge me mom  (08.12.16 17:54:50)