gidiş dönüş uçağın gidişine binmeyip dönüşüne binmek?

gidiş dönüş bilet almıştım fakat gidişi erkene çekmek durumundayım, gidişe binmeyip dönüşe binsem herhangi bir sıkıntı vs. olmaz değil mi?

Olur. Dönüş bileti yanar.

  • old possum  (08.12.16 12:27:24)
olur gidişi kullanmaz isen dönüşü kullanamazsın.
ama gidiş uçağını erkene çektiysen ve gidiş kısmını kullanırsan dönüşte sıkıntı yaşamazsın.

Kısaca gidişi de dönüşüde o uçak bileti ile yapmalısın.
  • basond  (08.12.16 12:28:46)
arkadaşların da dediği gibi gidiş yoksa dönüş de olmaz (No Show deniliyor)
onlar ne zekidir var ya, yedirirler mi hiç sana bir kuruşlarını. :))

  • Coolius  (08.12.16 13:06:31)
Gidişe binmeyecekseniz arayıp, erken gitmek zorundayım yeni bilet aldım gidişi iptal etmek istiyorum diyebilirsiniz.Ben aktarmada yanacağını biliyorum ama gidiş dönüşte sorun olduğunu bilmiyordum.Siz yine de garanti olsun diye arayıp bi yönü iptal edin.

  • i am a legal alien  (08.12.16 13:31:44)
Ayrı duyuru açmayayım da buradan sorayım: Neden böyle bir uygulama var ki?

  • chicha  (08.12.16 13:34:26)
@chicha

Gidis donus bazen tek gidisten daha ucuza denk gelebiliyor mesela. Tek yon ucusun kac kez gidis donusten daha pahali oldugunu gordum. Traditional havayollarinda tabi.

Ama sirf bu degil, adam ucagini dolu ucurmak istiyor, senin gelmeyecegini bilse o bileti tekrar satisa acip daha pahaliya satacak filan.
  • kuehles blondes  (08.12.16 13:44:24)
şimdi thy'yi aradım, promosyonel bilet olduğunu, ancak gidişi iptal edip 10 tl iade sağlayıp dönüşü kullanmanızı sağlayabiliriz dedi.

bu tip durumlarda müşteri hizmetleri ile görüşmek faydalı olabilirmiş, o yüzden bu notu buraya düşeyim.
  • kivanc1  (08.12.16 14:00:41)