Saraybosna-Srebrenitsa-Mostar

Bu üç yer 4 günde gezilebilir mi? Srebrenitsa ve Mostar günübirlik gezilecek.

rahat rahat gezilir

  • rentts  (08.12.16 11:51:29)
Srebrenitsa zaten uğramalık bir yer, çok da üzücü :( Onun dışında Mostar'da 1 gece konaklayın derim, minik ama çok tatlı bir yer. Elite Guest House'un nehir manzaralı odalarını tavsiye ederim kalırsanız.

edit: Srebrenitsa'ya normal zamanda da giderken bir şey olmuyor ama yolu çok beter ve zor, orası doğru. Sırp bölgesi boşnak bölgesi çok fark etmiyor normal turist için.
  • whoosie  (08.12.16 13:07:23 ~ 16:40:47)
Srebrenitsa sırp özerk bölgesinde bulunduğundan gitmeden önce iyice araştırmanızı tavsiye ederim. Srebrenica katliamının yıldönümleri dışında oraya gitmeyi cesaret edemezdim. Otobüsle vs gidecekseniz bir nebze daha güvenli ancak araç kiralayıp gidecekseniz, navigasyon yerine bilen birinden yol tarifi almanız lazım, yoksa kendinizi patika yollarda veya Türklerden nefret eden sırp polislerle karşı karşıya bulabilirsiniz. Düzgün yollar var ama navigasyon yanlış yönlendirebiliyor. 2 kere tören zamanı gittim . Birinde grupla otobüsle gittik ama öyle dağ yollarından geçildi ki yüreğim ağzıma geldi. birinde araçla giderken kaybolduk, telefonun çekmediği garip yerlerde kaldık, düz bi yola çıkınca takla atmış araçtan sağ kurtulmuş adam psikolojisindeydim. Bence 4 günlük geziye Saraybosna,Mostar (bu güne Blagay Tekkesi, Poçiteli köyünü ekleyebilirsiniz), Travnik(buraya da Jajce şelalesini ekleyebilirsiniz) i sığdırın, Srebrenica için temmuzda tören zamanı güvenlik önlemlerinin alındığı zamanda gitmenizi öneririm. Görülmesi gereken bi de Vişegrad var ama o da aynı şekilde sırp özerk bölgesinde.
Saraybosnada gidebileceğiniz Müzeler, Kütüphane, Bijelo tabja , Şehitlikler , Yaşam tüneli , Vrelo bosna tabiat parkı var , zaten barçarşı vardır listenizde. Camiler, kiliseler,sinagoglar. Bol bol çevapi ve börek yiyin yerken de bu alien için deyin :)

  • i am a legal alien  (08.12.16 13:59:03 ~ 14:01:42)