keçeden anlayanlara sorularım var :)

hazır hala vaktim varken kendime keçeden bebek görmeye gelenler için süs, dönence, kapı süsü falan yapayım dedim. internette dolanırken modelleri görüp gaza geldim. dikiş nakış işleri de elimden gelir denemekten zarar gelmez dedim keçe arayışına girdim.

bu tarz süsler için hangi kalınlıkta keçe almak gerekir onu bulamadım ama. 1mm olanlar sanki çok ince kalırmış gibi geliyo. inanılmaz fazla ve hepsi birbirinden güzel renk seçenekleri var. fiyatları da uygun. ondan olursa çok rahat hallolur çünkü istediğim tüm renkleri bulabiliyorum ama yaparken yırtılacak gibi narin bi kumaş mıdır yoksa 1mm olsa da sağlamdır dikişi de kolay olur hem falan mı dersiniz?

2mm sanki bu iş için ideal gibi ama renk seçeneği çok kısıtlı. genelde koyu renkler var pastel tonlarda hiç bulamadım.

3mm olanlarda da yine renk seçeneği çok ama kesmesi zor olur çok kalın gelir kaba durur diye düşünüyorum. ama bu keçeleri hiç gidip inceleme fırsatım olmadı. internetten sipariş vericem. yakın zamanda gidip yerinde inceleme şansım da yok.

sizce hangisi idealdir bu iş için. 1mm ile yapılabilirse harika olur çünkü cidden renk seçeneği en fazla olan o.

görüp beğendiğim örneklerden birer tane ekledim. onlara göre almam gerekiyor malzemeleri.

cevap verenlere şimdiden teşekkürler

Mesela şöyle düşünün: Kapı süsünün en arkasındaki, her şeyi üstüne yapıştıracağınız, dikeceğiniz keçe kalın olmalı. Örneğin 3 mm olandan. Onun üstüne koyacağınız ilk kat 2 mm, en ince ve küçük detaylar 1 mm gibi. Zeminin üstüne direkt ince iş yapacaksanız da 2 mmlik olanı atlayabilirsiniz.

Yani hepsinin yeri var.
  • inawen  (08.12.16 13:01:31 ~ 13:03:13)