izmirim kart

Kentkartlar yenilenmisti izmirim kart olmustu. Su an izmirim karti olmayanlar ne yapiyor ? Eski kartimi guncelleyebiliyo muyum su an ?

Eski kart güncelleme diye bir şey yok. Yeni kart alacaksın artık. Eski kartlara yükleme yapılmıyor artık. 6 TL

  • teknikekip  (07.12.16 17:57:20)
Yeni basvuru falan yapmadan nasil kullanicaz toplu tasimayi ? Gecici kart falan yok mu

  • aquarium  (07.12.16 18:00:15)
Eski kartının içinde varsa kullanmaya devam ediyorsun diye hatırlıyorum. Sadece doluma kapattılar. Yeni kart alman gerekiyor ya da 3-5 kart otomatlarda satılıyor artık.

  • teknikekip  (07.12.16 18:02:05)
eski kartın varsa kullanmaya 1 aylığına daha devam ediyorsun. izmirim kart satış noktalarından da 6 liraya yeni kart tedarik ediyorsun. eski kartlar tam kapandığı vakit yeni kartına eski kart bakiyeni atabiliyorsun. öğrenci isen yeni karta başvuracaksın. izmirimkart sitesine göz at.

  • rain when i die  (07.12.16 18:12:18)
@rain when i die baktım evet anladim az çok ama ogrenmek istedigim, satış noktalari dediginiz yerler neresi ? Konak eshot mudurlugunun oradan aliyorduk kentkartlari. Orasi mi ? Yoksa eskisi gibi büfelerde 3-5 kart gibi bir sey var mi ? Yani yarin sabahın köründe f.altaydan metroya binmek istesem binebilecek miyim ?

  • aquarium  (07.12.16 18:19:52)
ben hala eski kentkarımı kullanıyorum. dolum da yapılıyor.

  • brakgn  (07.12.16 18:23:08)
@brakgn otomatlar için konuşuyorum, üstlerine bile yazdılar. sizin kartınızın eski olduğuna emin misiniz? Öğrenci kartı mı kullanıyorsun?

izmirimkart sitesinde de yazıyor:

Eski tip ulaşım kartıma ne olacak?
Eski tip kartınıza dolum yapabileceğiniz son tarih 30 Kasım 2016’dır. Kartınız 31 Aralık 2016 tarihinden itibaren geçersiz olacaktır. Mevcut bakiyenizi ise satın aldığınız İzmirim Kartınıza 15 Ocak 2017’den itibaren aktarabilirsiniz.
  • teknikekip  (07.12.16 18:35:11)
bahribaba durağında yani konak metronun askeriyeye yakın bölümünde 2 kabinde satıyorlar. bornova metroda iş bankası atm'sinin karşısında otobüs büyük durağında var. kentkart yükleyen tüm tekellerde de satış olacağını tahmin ediyorum. öğrenci kent kartı için dediğin yer doğru. bi kapalı otopark altında alım yeri var, bir de ziraat bankası üstü akıllı kart genel müdürlüğü var. yarın tepe tepe metroya binersin, öğrenci kartınla bilemem de eski kent kartla evet.

  • rain when i die  (07.12.16 18:35:30)
@aquarium yükleme otomatından 3-5 kart alıp kullanırsınız. yeni kartlar konak iskelede satılıyordu ama artık her yerden alabilirsin.

  • teknikekip  (07.12.16 18:35:59)
yeni İzmirim kartı İzban Adnan Menderes istasyonundan aldım.

  • Northern Mariner  (07.12.16 19:55:55)
@teknikekip şu ana kadar dediğim gibi ancak 30 kasım sonrası yükleme yapmadım. yarın yükletmeyecekse bilemiyorum ama kullanmaya devam ediyorum(yarım saat önce dahil). kartım öğrenci değil normal kentkart.

  • brakgn  (08.12.16 00:51:04)
@brakgn Doğrusunu bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin. Her gün metroyla işe gidip geliyorum.

Eski kartınızı yıl sonuna kadar kullanabilirsiniz ama yükleme yapamazsınız diye yazmıştım zaten yukarıda. "Dolumda yapılıyor" demişsin ama emin bile değilsin. Yapılmıyor ne yazık ki.
  • teknikekip  (08.12.16 15:57:28)
@teknikekip yapılıyor. gidiyorum köşedeki büfeye 10 lira diyorum yüklüyor. 30 kasım sonrası yükleme yapmadığımı belirttim okursan. bilip bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin.

  • brakgn  (08.12.16 17:45:35 ~ 17:56:11)
@brakgn "ben hala eski kentkarımı kullanıyorum. dolum da yapılıyor." sonra çıkıp "dolum yaptırmadım bilmiyorum" diyorsun. neyin kafası bu?

30 Kasım sonrası dolum yaptırdığın fişi burada paylaşır mısın rica etsem.
  • teknikekip  (08.12.16 18:32:04)
@teknikekip 3. kez yazıyorum. 30 kasımdan sonra dolum yaptırmadım. kafalar mafalar muhabbetine girmeyelim. efendi olalım.

  • brakgn  (08.12.16 19:25:00)