kedi için böyle bir sistemi kaça kurabilirim?

kasa toplama ilanı gibi oldu ya neyse sdfsd.

evde 3 kedi var ve 2 tanesi dolaplardan inmiyor, üçüncü biraz dombili olduğu için çıkamıyor kasıp da. istiyorum ki rafları duvarlara dizip labirent gibi yapayım. hem onlar mutlu olsun hem de odama görsellik gelsin.

nette şuna rastladım: shop.podo.com.tr

tabi ki bu kadar bütçem yok, en ağır kedim 5 kilo. bu ağırlığı taşıyabilecek rafın kalınlığı vs. kaç olmalı? en ucuza raf nereden bulurum?

ikinci etapta sisal veya peluşla kaplamam lazım sanırım. nereden temin ediliyor olabilir bunlar?

en ufak bilgisi, fikri olan varsa müteşekkir olurum.

danke.

ikea'da tanesi 16 tl''ye 79x19 ebatında raflar satılıyor. bunlardan alabilirsin. bu rafları alttan sabitlemek için de L şeklinde profiller var onların da tanesi 3 liraydı yanlış hatırlamıyorsam. (raf başına 2 profil gerekiyor tabi.)

üzerini nasıl kaplayabilirsin bilmiyorum. belki raf ölçüsünde minder kestirip kenarlarından üçgen bantlar dikip bunu rafa geçirebilirsin. (yatağa geçirdiğimiz alezler gibi)

son olarak, sisal bulabilirsen ben de istiyorum :)

ekleme. bir de şu var
www.zooplus.com.tr
  • istanbul kanatlarimin altinda  (07.12.16 14:45:27 ~ 14:57:05)
kaplama için, halıfleks parça artıklarını döşemecilerden vb. alıp yapıştırıcıyla yapıştırabilirsin gibi düşündüm ben, ama uygulamasının inceliklerini bilemiyorum tabi. benzer raflar da @istanbul kanatlarımın altında'nın dediği gibi ikea vb. mobilyacılarda bulunabiliyor.

  • hypervaskulerdondurucu  (07.12.16 14:51:17)
Basamak şeklinde olması şart mı? Google görsellere duvar rafı yazınca dünya kadar raf çıkıyor. Örnek şu:
www.evidea.com
Birkaç tane alıp istediğin seti yapabilirsin.
5 kilo taşır diye düşünüyorum ama tereddüt edersen mdf malzemeden yapılmışını bulmalısın.
Yalnız, duvara montajı için, matkap ve matkap kullanmasını bilen birine ihtiyacın var.
  • oguz altun  (07.12.16 15:30:15)
pintereste cats wall stairs step vs. yazip biraz daha gorsel bakabilirsiniz fikir vermesi icin.

halifleks iyi olur. yapistrabilirsiniz agac tutkaliyla veya vidalarsiniz rafa, daha saglam olur.

koctas gibi marketlerde de olur parca tahta, raf. sokaga atilmis bir kitapliktan da sokebilirsiniz.

duvara bir suru delik acilacak, ev sahibini de hesaba katin kiraciysaniz.
  • jimicik  (07.12.16 15:33:34)
zooplus'takini görmüştüm, bir adet ondan düşünüyorum :)

basamak şekli şart değil de işte ikea'da güzel raflar da var ama boyut düşündürüyor. oturacaklar kalkacaklar vs. kafamda da tam netleştiremedim ne şekilde yapsam diye.

matkap ve matkapçı tamam :) duvar da sıkıntı değil delik deşik durumda :) pinterest'i bir inceleyeyim.

teşekkürler herkese :)
  • passion rules the game  (07.12.16 15:38:33)
bence bi marangoza gidip istediğin boyutta mdf kestirip onları monte ettirebilirsin ya l parçalarla. illa üzerine bir şey yapıştırmana gerek de yok sanırım.

  • freya  (07.12.16 15:59:21)
Üzerine kaplayacağınız şey yapıştırma olmasın kesinlikle temizliği çok zor olur, İllaki minder tarzı bişey yaptıracaksanız tam ortasından ya da kçşelerden cırt cırtlı bişeyler olabilir.

  • i am a legal alien  (08.12.16 20:43:03)
İyi bir marangoza 300e filan yaptırabilirsin böyle bir şeyi.
kedini taşıması için de kalınlığından ziyade montajı önemli

  • Euxinos007  (08.12.16 21:13:10)
keresteciye git adamlara yalakalık yap 20 30 tl ye keser keser verir, aldıgın l profıllerle kendın monte et.

kedı sekılde ahsap ıcın ozaltıcıye gıdeceksın ınce bır ahsap alabılırsın onun ıcın bauhaustan falan. kedi figuru vereceksin kes bundan 10 tane dıyeceksın. once bunları bıtır sonra pelus melus son iş
  • hopp  (08.12.16 21:23:04 ~ 21:23:39)