öfkelenince eşyalara zarar verdiğiniz oluyor mu?

bunu başka yönlere çevirmek mümkün mü acaba, ben eskilere nazaran daha az öfkeleniyorum ama yine de geldiği zaman eşya fırlatma, yumruk atma huyumu bir türlü terkedemedim. önerileriniz var mı bununla ilgili?

oluyor. cana geleceğine mala gelsin. insana zarar vermekten iyidir.

  • dedimmidemedimmi  (06.12.16 16:43:16)
Benim arkadaşım kaç tv kaç laptop kırdı bu yüxden hatta kapıyı da yumruklamıştı. Bence öfke kontrolünü sağlaman lazım. Psikiyatriye gitmeni öneririm.

  • cemallamec  (06.12.16 16:45:16)
Ben Allahtan o kadar aklımı yitirmiyorum. telefonum yeni alınmıştı son sinirlendiğimde onu atmadım yere ama kaloriferin üzerinde cam kavanoz vardı onu buz gibi ettim.

  • for day to break  (06.12.16 16:47:05)
evet, hem de sonrasında kalacağım zor duruma rağmen çok yapıyorum.
defalarca faremi, tıraş makinemi, çalıştığım kağıtları parçaladım.
en son da dizüstü bilgisayarım donuyor diye yumruk attım, kapandı.
telefonum salak salak tepkiler veriyordu fırlatıp attım.
kulaklığımı koparıp ayırdım...
örnekler bol.

kırılan eşya siniri boşaltıyor işte.

ek: tabii, yüzümde geçmeyen sivilce, yara varsa kendimi tokatladığım, yüzümü tırnaklayarak kanattığım da oluyor. "al, en azından durduk yere kanamıyorsun/durduk yere donmuyorsun. şimdi geçerli sebebin var." diye bağırıyorum eşyaya, vücuduma. evet.
  • m e b  (06.12.16 16:47:58 ~ 16:50:51)
hayır.

bir şeyler kırmak sorunu çözmeyecek, kendine öyle telkin yap.
  • hayirsiz  (06.12.16 16:50:41 ~ 16:51:14)
hiç bir zaman olmadı. çabuk sinirlenen biriydim üstelik. fakat hiç bir eşyaya zarar vermedim ya da bir canlıya. çok sinirlendiğim zaman vuruyorum metal müziğin gözüne. ses de bir hayli yüksek oluyor. bunu dışarıdayken de yapabiliyorum tabi. müziğin bende sakinleştirici bir etkisi var sanırım.

önerim ise olarak profesyonel destek almanız. basit bir konu değil bence.
  • windowsguvenlikduvari  (06.12.16 16:51:19)
asla. zaten pek ofkelenmem. sinirlenirim bazen, onda da bi ic ceker kufur ederim kendi kendime.

  • jimicik  (06.12.16 16:56:16)
Çok sinirlenmem ama sinirlenince yapıyorum böyle şeyler.
En çok zarar verdiğim alet televizyon kumandasıdır.
Bir kere laptop un kapağını çok sert kapatıp kırmıştım.
Telefon fırlatma huyum yoktur neyse ki ama laptop için çok üzülmüştüm sonra :)
  • mutekebbir  (06.12.16 16:58:56)
oluyor.
cipralexe başlayınca geçti

  • nax  (06.12.16 17:07:06)
Hiç yapmadım sinirlenince şınav falan çekiyorum 10 tane kendime geliyorum. Temiz hava da bazen iyi geliyor.

  • gozu acik sevisen yahudi  (06.12.16 17:20:18)
1 ay önce aldığım yazıcıyı gözüme kestirip balkondan aşağı fırlattığım oldu.

Dvd film koleksiyonumu -500 civarı film- paramparça ettiğim de.

Cama yumruk atıp elimi kestirdiğim de.

Dışardan görsen çok sakinim ama bi şartel var bende, ona dokunulduğunda kimse durduramaz beni.
  • la rana  (06.12.16 17:28:29)
hiç yapmadım kendimi kaybedecek kadar sinirlenmiyorum. öfke nöbeti falan çok ahmak işi bence. herkesi seversen bu sıkıntıyı aşarsın gibime geliyor ;)

  • cekilmis gayfe  (06.12.16 17:35:36)
@cekilmis gayfe, herkesi sevmekle ne alakası var allah aşkına ya, hem sevgi dediğimiz öyle pat diye gelen bir duygu mu, bunların herbiri bir birikim.

  • for day to break  (06.12.16 17:42:33)
zengin olmayı istediğim olmuştu aşırı sinirlendiğim zamanlarda, eskiden.
Şimdi öyle şeyler hissetmiyorum. Sinirlenemiyorum :(

  • neynep  (06.12.16 17:49:40)
önceden yapardım. üç dört defa laptopu bu sebeple tamire göndermişliğim var ama son 3 senedir öfke kontrolünü sağladığımı düşünüyorum. sinirleneceğim bir durumda bile sakin olabiliyorum.

öfke kontrolünü sağlaman lazım. psikoloğa gidebilirsin.
  • lesmiserables  (06.12.16 17:52:54)
ben de eskilere nazaran öfke kontrolümü çok çok iyi sağladığımı düşünüyorum. belki yaşımı aldıkça belki de bol meditasyon kitapları, engin geçtan, alfred adler gibi psikiyatrların kitaplarını okumamdan kaynaklı. tamamen bitti denilecek kadar aza indireceğime dair de umutlarım güçlü. psikolojik terapi almak bana hobi gibi gelir zaten. çok sık giderim. gittiğim psikologlar benim için çok özeldirler, hiçbirini unutmayacağım dertortağım gibiler.

eğer ihtiyacı olan olursa bilgisi olsun diye yazıyorum devlet hastanelerinde sigortalılara ücretsiz. zaman zaman çok pahalı nasıl gideceğiz diyen kullanıcılar için bu bilgi. cevaplar için sağ olun.
  • for day to break  (06.12.16 18:03:12 ~ 18:06:09)
sinirlenmek o kadar kolayken sevmek neden zor oluyor? hem bu şekilde içinde bir şey de birikmez. sana süleyman'ın özdeyişlerinden örnek vermek isterim.

Huysuz kişiyle arkadaşlık etme;
Tez öfkelenenle yola çıkma.

Çabuk öfkelenen ahmakça davranır,
Düzenbazdan herkes nefret eder.

Geç öfkelenen akıllıdır,
Çabuk sinirlenen ahmaklığını gösterir.

bu da vaiz'den:
Çabuk öfkelenme,
Çünkü öfke akılsızların bağrında barınır.
  • cekilmis gayfe  (06.12.16 18:59:52)
Cok kolay sinirleniyorum ama eşyaya ya da insana vurmam. Aklima gelmiyor, bizim evde böyle. Annem babam eşya kırıp ortalığı dagitsalardi ben de öyle olurdum eminim.

  • cabiday  (06.12.16 19:27:01)
Hayır hiç öyle şeyler yapmam.
Sabırlıyım. Olaylara büyük aşırı tepkilerim yoktur.

  • duyond  (06.12.16 19:37:26)
şahsımda asla olmuyor lakin ev arkadaşım laptop ve kanepe kenarı kırdı cs go oynarken. parçaladığı kulak ve mouseları saymıyorum.

  • ripolip  (06.12.16 20:04:14)
Oluyor.

  • köstebek kurabiye  (06.12.16 20:28:12)
özellikle son günlerde bu anlamda kendime engel olamıyorum. iki gün önce laptopı çarptım yere neyse ki bir şey olmadı. kendimi dizginlemek için içimden böyle seyler geldiği zamanlarda onu yapmıyorum; gözlerimi kapatıp yaptığımı, parçaladığımı hayal ediyorum.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (06.12.16 20:37:35)
öfkeyi eşyadan çıkarmak bana çok acizce geliyor. o yüzden yapmam, o kadar da aciz değilim.

  • devilred  (06.12.16 22:40:39)