Aşk romanları

Okudugunuz, konusu aşk olan güzel romanlar var mı? Kürk Mantolu Madonna ve Masumiyet müzesi begenmistim mesela. Yabancı yazar da olabilir. Farklı ask cesitlerine de açıgım, uzaktan, aşk üçgenleri vs.Klasik bi hikaye olmasına gerek yok. Konusu direk aşk olmayan ama aşkla ilgili ufuk acacak cümlelerin, fikirlerin oldugu bir romanda olabilir. Iyi geceler.

Masumiyet muzesini okurken uc bunaldiysam iklimler*i okurken bes bunaldim, www.idefix.com ask ki ne ask,

Bilinmeyen bir kadinin mektubu* - baya iyi,

Bandini de iyidir - toza sor*
  • a perfect lie  (04.12.16 23:53:05)
jane austen aşk ve gurur kült kitaplardan biridir, hatta orijinal adıyla gurur ve ön yargı.

biraz daha ağdalı bir dili olsa da nazan bekiroğlu yusuf ile züleyha müthiş betimlemeler var aşk için.
  • siyah gece  (04.12.16 23:55:31 ~ 23:56:48)
Betty blue* iclerinde en iyisi,

Sonra anna karenina* da levin in aşkı var,

Oblomov* var,
  • a perfect lie  (05.12.16 00:00:23)
Genc wertherin acilari* var, bilmeyen yok,

Sessiz evde* de solcu kiza asik olan bi çocuk vardi bak,
  • a perfect lie  (05.12.16 00:03:39)
kirmizi sacli kadin, orhan pamuk

  • tiredpanda  (05.12.16 00:08:33)
Cyrano de bergerac*

Cengiz aytmatov un cemile*si

Katya nin yazi,

Ask romani dersek harcamis oluruz bu kitaplari, en ogretici asklar bulanabilir ama bunlarda,
  • a perfect lie  (05.12.16 00:15:49)
Sabirsiz yurek Stefan Zweig

  • lunedi  (05.12.16 00:15:58)
Yusuf Atılgan'ın Anayurt Oteli.

  • dahayeniymis  (05.12.16 00:20:49)
Pierre Lotti - İzlanda Balıkçısı
John Fante - Toza Sor
Ali Teoman - Bir Garip Cindi Zümrüdüanka

Hepsi ince kitaplardır ama dilleri mükemmel, hikayeleri enteresandır.
  • megalomaniac  (05.12.16 00:40:36)
rüzgar gibi geçti. harika bir kitap.

  • sayns  (05.12.16 00:48:30)
aşk hikayelerinin babası romeo ve juliet

  • lorne malvo  (05.12.16 01:19:55)
İngiliz hasta
İmkansızın şarkısı
rüzgar gibi geçti +1
Dr jivago
  • puc  (05.12.16 07:11:15)