bağlama çalmak

Şimdi taa ilkokul yıllarımdan beri içimde ukte olan bağlama çalmayı öğrenmek istemekteyim.
Bu işin bir kitabı, bir howto'su var mıdır? Kitaptan öğrenilebilir mi?
Yoksa illa bir kursa gitmeli miyim? Kursa gitsem bir ay gibi bir sürede öğrenebilir miyim?
Bu arada sonsuz istek duysam da yetenek konusunda şüphelerim var.
Bu bağlamda önerebileceğiniz kitap veya kurs var mıdır?

kitaplar var bi kitapçıya gidip cok rahat bulabilirsin ama bu iş azim işi babam ne nota ne kitap kendisi ogrenmiş bu olayı ve super calıyo istersen azmedersen cok rahat olur

  • bana bir masal anlat baba  (16.08.07 14:11:38)
  • ermanen  (16.08.07 14:19:54)
kendim çalmıyorum(benim de içimde bir uktedir bağlamak çalabilmek küçüklüğümden senin gibi) ama ailemde çok fazla çalan insan olduğu için konuyla ilgili bir kaç şey söyleyebilirim sana galiba.

şimdi yaşının kaç olduğunu bilmiyorum ama en geç 15e kadar başlamış olmak gerektiğini eğer daha geç başlanırsa gelişmenin daha yavaş olacağını söylerler hep...

bu işi notalı(yani kurstan) öğrenmenin çok daha faydalı olacağını biliyorum(diğer türlü de öğrenilir lakin altyapının sağlam olması açısından kurs önemli)

en önemli şey ise bu işi çok çok fazla sevip sabırla hiç bıkmadan, çok yavaş gelişmeyi göze alarak, vazgeçmeden , moral bozmadan çalışman gerekir.. eğer bundan en ufak şüphen varsa -ki ben bunları duyduktan sonra çok üşengeç olduğumu bildiğim için "lan herlade o kadar çalışamam" dedim ve başlamadım hiç- hiç başlamamanı tavsiye ederim.. evet..
  • lepaca kliffoth  (17.08.07 08:33:43)