Sayko klipleri olan 90lar grupları

Mesela eiffel 65, the chemical brothers gibi değişik klipleri olan gruplar arıyorum. Aramamın sebebi eskilerden gördüğüm sayko klibi olan bir grubun ismini, şarkısını bir türlü bulamamam. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

böyle bulamazsın, ufak birşey hatırlıyorsan kolektif bilinçle ortaya çıkarırız :)

  • freebird5406_2  (04.12.16 14:05:26)
@freebird daha önce duyuruda sormuştum ama bilen çıkmadı anımsayan çıktı. Tekrar anlatayım o zaman klibi :)
Klipteki tipler ellerinde gitar olan fosforlu kıyafetler giymiş tipler. Şarkı elektronik gibi sanki tam emin değilim. Kanal1 ya da kanal6 vardı eskiden orda izlemiştim gecenin bir vakti. Saçma birşeydi sanki ama bulamadığım için kafama takılıp durdu kaç senedir.

  • uyusam iyi olur  (04.12.16 14:12:33)
Rus klibi vardı öyle (kolektif bilince katkı)

  • neynep  (04.12.16 17:12:03)
foo fighters'ın klipleri güzel senaryolu olur. learning to fly, hero, everlong, big me, resolve...

  • rain when i die  (04.12.16 17:32:34)
@neynep hangi rus klibidir o belki aradığım kliptir.

  • uyusam iyi olur  (04.12.16 20:22:10)
Ben de kaç gündür bunu hatırlamaya çalışıyorum, tabii buysa:

Roy vedas, fragments of life:youtu.be
  • godoşu beklerken  (04.12.16 20:31:29 ~ 20:38:41)
  • yirmisantim  (04.12.16 20:48:11)
@godoşu beklerken
@yirmisantim
ikiside değil maalesef
  • uyusam iyi olur  (05.12.16 00:45:38)
kaç kişiler, hiçbir şey mi hatırlamıyorsun? cinsiyetleri ne? hepsi mi fosforlu giyinmiş? atmosfer nasıl, temalı bir klip mi, gece gündüz falan var mı yoksa eiffel 65'ın blue'su gibi yapay bir ortam mı var? elektronik olup olmadığına neden emin değilsin? daha doğrusu bu müzik kesinlikle ne değildir mesela?

  • godoşu beklerken  (05.12.16 08:50:04 ~ 08:50:19)
@godoşu beklerken çok küçükken izlediğim için pek hatırlayamıyorum. 4 kişilerdi sanırım. Kadın gibiydiler. Hepsi fosforlu giymiş. Arka plan karanlık. Yapay ortam yok. Sanki basamak falan vardı klipte arada bir inip çıkıyorlardı. Elektronik olduğuna emin değilim çünkü rock müzikte olabilir ellerindeki gitarı aksesuar olarak kullanmış olabilirler.

  • uyusam iyi olur  (05.12.16 10:48:49)
Çok zor oldu ama buldum :)
Tekrar bakınca cevap bu değil, dedim ama en azından güleriz :D

www.facebook.com
  • neynep  (05.12.16 15:37:03)
@neynep video güzelmiş adamı sevdim :)

  • uyusam iyi olur  (05.12.16 20:47:05)
o zaman daft punk around the world olamaz. aklıma geldikçe yazayım bari de daha fazla şey elimine olsun.

(kanal1'dir bu arada o. aslında vh1'dır yani tahminim. ya da nr1. eğer öyleyse en kıyıda köşede kalmış şeylerden birinden bahsediyorolabilirsin.)
  • godoşu beklerken  (06.12.16 05:34:19)
@godoş daft punk değil çoğu klibine baktım. Kıyıda köşede kalmış bir şarkı olduğu doğrudur. muhtemelen bir daha ortaya çıkmadılar.

  • uyusam iyi olur  (06.12.16 14:32:24)
sanırım dediğin klibi biliyorum. glam rock yapan müzisyenler gibiydi tipleri, saçlar kocaman kabartılmıştı falan. gitarlar şu şekildeydi:

www.dv247.de

ama şarkı rock gibi değildi. elektronik değil de dım tıslı mıydı doğru mu hatırlıyorum?
  • dedimmidemedimmi  (06.12.16 14:38:09 ~ 14:38:37)
@dedimmidemedimmi evet evet aynen rock değil o yüzden elektronik dedim ama dımtıslı birşeydi. Lütfen hatırla ismini :)

  • uyusam iyi olur  (06.12.16 15:57:50)
hatırlayamıyorum :/ sanki nakaratta sonu "guitaarr" diye biten bir şey mi söylüyordu? hayal meyal aklımda. internette de hiç çıkmıyor böyle bir şey :/ akşam biraz daha bakayım.

bir de beyaz renkli bir odada çalıyorlardı, stüdyo gibi bir yer gibi sanki. rüya mı gerçek mi ayırt edemiyorum şu an :D
  • dedimmidemedimmi  (06.12.16 16:10:10 ~ 16:11:56)
muhtemelen değildir (kadın değiller) ama fosforlu ve gitarlı 90lar sayko klip deyince aklıma şu geldi: rhcp give it away
www.youtube.com

  • peggy  (06.12.16 16:30:37 ~ 16:31:11)
Peggy kesinlikle o değil yahu çünkü rap-rock biseyi kesin hatırlardı vatandaş. Hay dert oldu bana ya iyi mi.
simdi bunun 80 sonları olması muhtemel bence de. Anladığım kadarıyla büyük grupları da düşünmeyeceğiz.

  • godoşu beklerken  (07.12.16 00:39:05)
@godoşu beklerken evet büyük grup değil muhtemelen. Ben yıllardır arıyorum bu klibi saçma bir sürü video izledim ama hala bulamadım. İngilizcem iyi olsa redditte falan arardım belki.

  • uyusam iyi olur  (07.12.16 01:00:28)