Anneanne evi konseptli cafe 'the granny's''

arkadaşlar, kafe açıyorum konsept olarak anane evi sectim.

eski televizyon üstü beyaz örtü, singer makine bi yanda (ayakla ısletılenlerden) eski telefon, buzdolabı, merdanelı camasır makinesi, bitane sofa, koltuklar falan.... HA duvarlarda aile fotografları, ananenin fotografı falan...

Gelir misiniz?

Birde mumkunse fikri gelistirir misiniz?

@ardacan minberin kuzeyi 33 derece 63 dakika 777 saniye.

  • anonymice  (03.12.16 18:46:21)
arkadaşlarım darlamadığı sürece geleceğimi sanmıyorum.

  • naberabi  (03.12.16 18:48:21)
50 kiloluk beton yorganları da yığ bir köşeye. :)

  • eksi was here  (03.12.16 18:50:22)
o değil de şöyle bir kafe olsa gerçekten sık sık gelirim ben. kuru fasulyeli rozbifli sandviç, tulum peynirli cheesecake ve hünnaplı cookie...

  • knight of cydonia  (03.12.16 18:55:14)
1-2 gelirim konspet için sonrasında ise hizmet ve fiyat diğer mekanlardan daha iyi değilse gelmem.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.12.16 19:00:54)
bayılırım böyle ortamlara.
mutlaka gelirim, açtığında yaz adresi :)

tatlıların ve kahven lezzetli olur hizmetin ve fiyatın da uygunsa daimi müşterin hazır kafadan bak iki tane bir ben bir arkadaşım.

geçen gün balatta bir kafede oturdum, tavukgöğsü yedim, hayatımda yediğim en iyi tatlılardandı, o hazır tatlı tadı yoktu.
sordum çalışana, anne tatlısı dedi.
içeri bi girdim bildiğin bizim borcam gibi bir tabağın içinde tatlı yeni yapılmış belli. çok hoşuma gitti. ben artık ne zaman yolum oraya düşse mutlaka uğrarım.
al sana fikir :)

alttaki cevaba istinaden; evet, genç değilim, sürekli kafelerde vakit geçirmiyorum oturduğum semtte değilse ayda bir kere giderim herhalde.
  • mutekebbir  (03.12.16 19:21:47 ~ 19:27:57)
bu konseptle gençlere hitap edeceksen batarsın sana söyleyeyim. max ömür 2 ay :(

  • deranzo  (03.12.16 19:25:45)
duyduğum en gereksiz konsept.

  • kuzey li  (03.12.16 19:31:00)
Bi köşesine eski masaüstü bilgisayar koyup fifa vs. oynatabilirsin:)

  • lalu  (03.12.16 19:52:42)
Bi cafeye konsepti güzel diye anca 1 kere gidersin, gelenleri tutmak için lezzet ve hizmet kalitesini iyi tutman lazım. O konularda kendine başarılı olursan güzel bir reklam olur, yoksa pek bir işe yaramaz.

Konsept benim ilgimi ayrıca çekmedi, sırf konsepti için gelmem.
  • baba jo  (03.12.16 19:57:46)
gelenlere limon kolonyası ikramı olmazsa olmaz.

ben gelmem ama.
  • neferkitty  (03.12.16 20:00:25)
burası örneklem almak için çok saçma bir yer. bir mekan için sadece konsept değil parametre.

eğer düzgün hizmet verir, bir de üstüne konseptin olursa elbette tutulur. dümdüz cafe açmaktan iyidir.
  • antikadimag  (03.12.16 20:05:28)
ben gelirim ama şu kanepeden isterim.

www.karikaturbul.com

edit:orjinali ne diye aratılır bilemedim,karikatürden idare edin.

buldum.

img-s1.onedio.com
  • demoniclewinsky  (03.12.16 20:14:59 ~ 20:20:24)
muzikleri nasil ondan bahsetmemissin

  • jedilance  (03.12.16 20:17:21)
huzunlu olur anneanne - babaanne evleri. ben sahsen gelmezdim.

  • cilgin fantezilerin adami  (03.12.16 21:12:02)
ya bir cafede gördüm, büyük boy bir danteli ama böyle hafiften sararmış, cafedeki iki bölümü ayırırken kullanmışlar. iki cam arasına koyup cam paravan gibi yapmışlar. hem tablo gibi durmuş, hem paravan olarak ışığı kesmemiş, hemde müthiş yumuşak bir etki yaratmmış. aklınızda olabilir fikir olarak.

  • Phoebe  (03.12.16 21:27:42)
konsept sebebiyle bir yere gittiğim olmadı. menüdeki seylerin lezzet ve fiyatına bağlı.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (03.12.16 21:33:02)
Asla gitmem, üzgünüm. Eski görünümlü nostaljik şeyleri sevmem. Hüzünlü, depresif ortam, paramla rezil olacağım.

  • firez  (03.12.16 23:46:36)
fikir almak icin en uygun ortamlardan birindesin bence.

mudavim mekani olabilecek bir konsept bence. muzik secimi ve sunumu da bu konsepti tamamlayacak sekilde olmali. tas plak ile turk sanat/halk muzigi calinabilir. veya eski tip radyolardan (dekor olacak mecburen) eski trt kayitlari calinabilir.

tum servisler (80ler gibi canlandiriyorum) doneme ait olmali. keza menu de oyle olmali.
ecnebice tatlilar kahveler degil de lezzet odakli bildigimiz tatlar olmali.

ve kesinlikle eli lezzetli bir anne/annane ozeli olan seyler olmali menude.
  • enaz3kedi  (04.12.16 01:06:04)
konsept iyi ama allah aşkına o ismi değiştirin.

  • anonim yazar  (04.12.16 10:40:07)
gelmeye gelirim ben de -hatta çok severim böyle yerleri- ama tanıdığım çoğu insan gelmez bence, o bir. ikincisi, sen buraya bu antika hedeleri alıyorum diye fiyatları uçuk yaparsan sorun olur :( yani "duvarında bisiklet asılı, içerde kesin garson olarak meriç var ve fiyat olarak da kazık" konseptli olmasın.

  • pasp  (04.12.16 11:07:00)
granny biraz porno kategorisi gibi olmuş. onu değiştirirseniz iyi olur. anane evi deyin daha iyi :d

bence fikir iyi, her ne kadar zibil gibi yeni açılan konseptli kafelerden nefret etsem de, bence müdavimi baya olur buranın. hayırlı işler umarım iyi gider.
  • jangbogo  (04.12.16 11:27:57)
'Nene' güzel bir isim bence

  • sadegazoz  (04.12.16 12:07:56)
granny büyükanne demek arkadaşlar, porno falan gelmiyor benim kulağıma. İngilizceyi porno sitelerinden öğrenmediğimden olsa gerek. Yani kendinizi geliştirin demiyim ama az mantık yürütün. Anneanneme seslensem 'yuh sapık' mı dersiniz. Hayat size porno olmuş ama bu kafayla pornoda kalırsınız ben diyiim. (kusura kalma kardeş senin duyuruyu da nene gibi azar-tembih malzemesi yaptım)

  • sadegazoz  (04.12.16 12:20:06)
@sadegazoz niye duyar kastın gereksiz yere? Dünyanın her yerinde granny akla porno kategorisini getirir, çünkü şaşırma ama insanlar çok porno izliyor. Amerika'da cougar de bakalım puma mı anlayacaklar yoksa orta yaşlı sevişgen kadın mı? Veya cafe mature aç türkiye'de acaba insanlar olgun anlamında mı alacak bu sözü? Bu tarz kelimelerin insanın aklına cinsellik çağrıştıran şekli ile gelmesi doğaldır, git çocuğunu azarla lütfen.

  • jangbogo  (04.12.16 13:01:53 ~ 13:03:05)
gelmem.

  • tosunpasa  (04.12.16 13:08:44)
@jangbogo he ayar yaptım ben biliyorum. Ama bu 'öyle anlaşılıyor' durumunu basıyor şu ara. Ben de kendi sesimi düşüncemi görünür kılmak istedim. Porno izlemek ayrı, hayatı porno gözden algılamak ayrı. Barbarlaşıyoruz gibi geliyor son zaman. Ben durduğum bu yerden öyle algılıyorum.

  • sadegazoz  (04.12.16 14:16:54)