Smart tv + internet adsl var. Tv nasıl izlenir?

Web sitesinden açma değil kasttetiğim. Platform olarak var mı? Sadece internet kullanacak ve çanak olmayacak.

iptv olarak araştır. bazı smart tvler için uygulamalar var.

  • sutlu nescafe  (03.12.16 16:32:08)
@sutlu nescafe peki bu Turkcell tv Apple TV ne oluyor?

  • iddaaci  (03.12.16 16:33:17)
arada kutu olmasın gibi de düşündüm niyeyse.
turkcell tv ve tivibu ile çanaksız izleyebilirsin. apple tv daha çok film ve diziler için kullanılıyor benim bildiğim. ulusal kanallar yoktur yani.
digiturk play ve dsmart blu var bir de.
  • sutlu nescafe  (03.12.16 16:41:16)
en temizi icinde Kodi (bkz: Kodi) bulunan bir tv box alip kullanmak. ornegin; www.aliexpress.com

  • lifeframe  (03.12.16 18:08:44)
@lifeframe nasıl kullanılır? Kodi ne işe yarar? Bu cihaz bir çeşit dekoder mi?

  • iddaaci  (03.12.16 22:52:33)
Bu cihazlar tv ye hdmi ile bağlanıp televizyona android işetim sistemi özelliği getiriyor. Bir android telefonda ne yapabiliyorsan bir klavye ve fare -ya da kendi kumandası yardımıyla aynısını tv de de yapabiliyorsun. Örnek vermek gerekirse YouTube da gezebilir chrome yükleyip internette dolaşabilirsin. Ya da kodı denen programı kullanıp televizyon izleme deneyimimi değiştirebilirsin. Kodi eklediğin pluginler sayesinde websitelerine girmeden oralardaki içeriği kolay kullanılan bir arayüzde sunuyor. Bunun yanısıra bir çok televizyon yayını da canlı izlemeye de fırsat veriyor. YouTube da bir kaç video izleyerek bu tarz android kutuları ve kodi Hakkı'nda daha geniş bilgi edinebilirsin.

  • lifeframe  (07.12.16 02:12:53)