viski, cin, votka gibi içkilerin başta çarpmayıp bi anda çarpması

bunları içerken sık sık yerimizden kalkmayıp çişe mişe gitmediğimizden mi kaynaklanıyor?

bira ve şaraba nazaran soruyorum.

şarap da o kategoride bence. başta çarpmayıp bi anda geliyor etkisi. hepsini topluca değerlendirince de teorin doğru olabilir gibi geldi.

  • tiredpanda  (02.12.16 20:46:56)
aslında düzenli olarak çarpıyor ama muhabbette anlamıyorsun her şey normal devam ettiği için. fiziksel bir mücadeleye girince(yürümek) işler yolunda gitmiyor tabi. bira içerken hiç olmadı 3 bira sonra bir tuvalete gidiyorsun zaten. o dakikadan sonra da yarım saatte bir devam ediyorsun. sürekli ölçüyorsun yani dengeni.

  • brakgn  (02.12.16 20:48:36)
yavas icicen iste. o zaman hic bisi olmuyor.

  • superfluid  (02.12.16 21:02:17)
hızlı içilen her içki adamı çarpar. beni 6 shot jagermeister çarpmıştı kadıköyde, hızlı içmiştim. en son sendeleyerek yürüdüğümü hatırlıyorum.

  • yikilmazhadi  (02.12.16 22:13:55)
Beni de hiç biri çarpmıyor lanet olsun. Daha yüksek alkol içeren içkiler oldukları için sen daha az yani daha kısa sürede içerek daha çok sarhoş oluyorsun, normal.

  • Lim5  (02.12.16 23:44:33)