[]

klima çalışırken monitörün saniyelik kapanması

Klima çalışırken monitör ara ara 1-2 saniyelik açılıp kapanıyor. Bu duruma ne sebeptir? Aynı akım korumalı prize bağlı olan laptopta aynı sorun yok. Monitör sorunlu mu?

ek: cevaplarda laptopun pili regule ediyordur denmis ama laptopun pilini çikartmıştım, laptop da monitör de kendi adaptörleri üzerinden çalışıyor.


 
Akım korumalı prizler o kadar dayanıklı değil o voltaj değişimlerine. Regülatör al demeyeceğim elbette o komik kaçar da klimanın sigortasını ayırsan daha mantıklı olur bence. :D


  • tuzumkuru  (02.12.16 20:00:17) 
voltaj düşüyordur. laptop'un pili üzerinde ise o regüle ediyordur.
akım korumalı priz yüksek akımdan koruyor bildiğim kadarıyla, senin durumunda bilgisayarları bağlayacağın bi ups iş görür.

  • manuel mandalina  (02.12.16 20:04:11 ~ 20:06:16) 
Normal bir durum, klimanın dış ünitesi her çalıştığında ilk 1 sn. çok akım çeker ve voltajı düşürür, ışıklar da kararabilir o an. Sigortalarda gecikme özelliği olduğu için o kadar kısa sürede atmazlar. Laptopların fişini de çekseniz kendi pili sayesinde hissedilmiyor zaten. PC ve monitör için UPS kullanmakta fayda var.


  • mikro patlama  (02.12.16 21:31:46) 
Bu monitörü iade etsem, başka bir monitör alsam yine aynı sorunla karşılaşır mıyım? Akım değişikliğine daha duyarsızı var mıdır? Klimayı sürekli çalıştırmak durumundayım. Sadece klima ilk açıldığında değil, çalışırken de rastgele zamanlarda saniyelik kapanmalar oluyor.


  • me23  (02.12.16 23:05:04 ~ 23:05:22) 
Klimanın fan kısmı sürekli çalışır görünse de dış ünite belli aralıklarla dur-kalk yapar. O yüzden her kalkışta aynı şey olur. Tahminimce eski tip (crt) monitörlerin hepsinde bu durum olur ama lcd monitörde de aynı şey olur mu emin değilim.


  • mikro patlama  (03.12.16 02:50:15) 
Monitörü değiştireceğine ups al.


  • manuel mandalina  (03.12.16 08:27:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.