Kefir Sorusu

Ben bu meretten kullanmaya karar verdim ancak anlamadığım bir husus var.

Ben her gün marketten alıp içemez miyim bunu? Yani dümdüz şişelenmişini alıp bardağa doldurup içsem olmuyor mu? İlla mayasını alıp evde mayalamam mı gerekiyor? Uğraşmak istemiyorum o işle, eğer kat be kat faydalı diyorsanız uğraşırım tabi de ne bileyim şişelenmişini almak varken...

Yok ya ben de bir ara arastirmistim. Hazir olanlari da gayet faydaliymis. Cok fark yokmus. Belki meyveli aromali olanlar fazla katki var diye tercih edilmeyebilir ama bu alanda bilen kişiler asıl her evde yapilan kefire guvenmeyin diyor. Kefir taneciklerinin bulundugu ortam vs cok onemli. O zaman hazir süt de icmeyelim. bence marketten rahatlikla icebiliriz.

  • aquarium  (02.12.16 12:42:38)
aoc nin kefirine guvenebilirsiniz. hem tadi da cok guzel, ozellikle rutin olarak kefir tuketmeyen biri icin rahatlikla bir yemek sirasinda ayran niyetine tuketilebilir.
tatli niyetine tuketecekseniz, kefirix'in orman meyveli olani hayvani derecede guzel. tek sorun bir den fazla icmek isteyebilrisiniz, icinde seker oldugundan iyi bir fikir degil tabi.

  • mavicorap  (02.12.16 12:49:36)
evde yaptığınla hazır aldığın arasında o kadar büyük fark oluyor ki, uğraştığına deyiyor.

  • babilbaligi  (02.12.16 13:32:32)
Ben yeni içmeye başladım. İÇİM'in alıyorum iki gündür. Migros'ta indirimde bilginiz olsun.

AOÇ'yi önerdiler ayrıca. Ama kim uğraşacak diyerek bu yola başvurdum. Umarım faydasını görürüz.
  • teknikekip  (02.12.16 14:27:42)
ben hazır kullandığımda mide bulantısı yaşamıştım ama doğalını hiç denemedim.

  • for day to break  (02.12.16 14:31:29)
AOÇ ve altınkılıç markaları öneriliyor. İkisini de severek içiyorum, düzenli olarak.

  • manuel mandalina  (02.12.16 15:07:49)
tadı daha güzel oluyor sadece evde yapınca. süte daha yakın bir tat. sağlık anlamında fark olacağını ben de çok sanmıyorum.

  • nathanieltroy  (02.12.16 15:12:31)