saatkac.com gibi bi site ne kadar kazanir?

siteyle uzaktan yakindan alakam yok. zaten saat ayarlamalari yapildigi zamanlarda cokca paylasildigi icin reklama girecegini dusunmuyorum. merak ettigim boyle bi siteye cok farkli profillerden insanlar giriyor, google reklamlari disinda belli bi kitleye hitap eden reklam alinmasi zor. bu sartlarda tahmini olarak aylik ne kadar kazandirir boyle bi site?

buraya göre > www.similarweb.com

normal aylarda 700-800k aylık ziyaretçisi oluyormuş. ekim ayında 2.6m

neyse 700k dan düşünsek yüzde 5 tıklama oranı versek reklamlara 35k tıklama yapar. 1000 tıklamaya hadi iyimser olsak 1-2 dolar desek aylık 35-70 dolar.

yüzde 10 tıklanıyor desek reklamları da aylık 70-140 dolar.

tahminimde yanlış varsa düzeltir biri.

edit: şimdi baktım da tıklanma oranları daha düşük olabiliyormuş sitelerin yüzde 1-3 gibi.
  • senolll  (01.12.16 17:47:49 ~ 17:50:17)
Reklamlar alakasız olacağı için tıklama oranı %1 civarında olur. 1000 tıklama 1-2 dolar değil, reklamına göre 100 dolar kadar getirebilir. Oradan hesaplayın.

  • creepy  (02.12.16 00:33:26)
"buraya göre > www.similarweb.com

normal aylarda 700-800k aylık ziyaretçisi oluyormuş. ekim ayında 2.6m"

şunu yazan arkadaşı ciddiye alma. hiçbir araç, sitenin hiti hakkında sana tam bilgi vermez, veremez. bu araç alexa bile olsa. yani öyle sitenin türkiye sıralamasından falan hit tahmininde tam sonuç yakalayamazsın çünkü sıralamanın tek etmeni hit değildir. şöyle bir yol izleyebilirsin, alexadan sitenin hangi kelimelerden hit aldığını az çok görebilirsin. bu kelimeleri belirleyerek, bu kelimelerin aranma hacimlerini araştırabilir, oralardan bir şeyler çıkarabilirsin. yoksa birebilir kimse sitenin hitini bilemez. bilse oyunun tadı kalmaz.

google reklamlarında önemli olan hit değil sayfa görüntüleme sayısıdır. yani kullanıcı senin sitene giriyorda kaç sayfa geziyor. mesela haber sitesiyle bu oran fazladır, ama bu sitede sayfa görüntüleme düşüktür. her sayfa görüntülemede de reklam gösterileceği için önemli olan dediğim gibi kullanıcının sitende kaç sayfa gezdiğidir.

özetle; bunu tahmin etmek zor.
  • tamamhosdiyonda  (02.12.16 00:41:54 ~ 00:46:31)