Günde 2 spor

Sonunda isten ayrıldım,boş vaktim çok.20 kg fazlam var. Sabah yüzme aksam fitness yapsam agır mı olur 6 gün haftada? Ne dersiniz?

sabah fitness akşam yüzme yap.

ağır olmaz. yeter ki fitness yaparken üst üste aynı hareketleri yapma. yani bir gün göğüs+kol çalıştıysan, ertesi gün sırt+arka kol yap. sonraki gün bacak+karın yap. sonra başa dön vs.

akşamları yüzmek de fitness sonrası vücuduna iyi gelir.

tabi dememe gerek yok ama, en önemlisi beslenme dikkat edeceksin.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (01.12.16 13:11:16)
yeni başladıysan ya da uzun bir aradan sonra yeni başladıysan istesen de ikisini birden yapamazsın zaten. çok aşırı kilon var yüzmeden ziyade fitnessla başla 3 ay kadar haftada 4 gün fitness-ağırlık yap. bunun sonunda haftada 2 gün de yüzmeye başla bu iş huzur içinde çözülür.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (01.12.16 13:12:28)
Diyetin iyi değilse o 20 kiloyu bu şekilde veremezsin, önce diyet gelir. Zira yeme kontrolü sağlamadan antrenmanlara bu şekilde yüklenildiğinde daha çok yeme isteği oluşuyor, o da kilo vermeyi büyük ölçüde engelliyor. İkincisi, ağır olmaz ama sürdürülebilir bir linear ilerleme her zaman daha avantajlı olur. Mike Mentzer şöyle demiş: "Ya çok çalışırsınız, ya adam gibi çalışırsınız." Yani haftanın altı günü sabah yüzme akşam ağırlık çalışmak sürdürülebilir bir şey değil. Ben olsam haftanın üç günü ağırlık çalışır 2 gün yüzer haftasonunu da boşa çıkarırdım. Fakat çalışma yaptığım günlerde de olabilecek en ağır şekilde çalışırdım. Diğer türlüsü 1 ay sonra vazgeçmene neden olabilir.

  • angelus  (01.12.16 13:29:20)
sporun yanında aldığınız günlük kalori ve yağ miktarınıza dikkat ederseniz 6-7 ayda verirsiniz bence kilolarınızı. tabi aşırıya kaçarsanız daha hızlı da verirsiniz fakat doktorlar bunu tavsiye etmez eminim. ilk 2 hafta haftanın 3 fitness, 3 günü yüzmeye gidin bence. ardından dediğiniz tempoda yapın. muhtemelen bundan öncesinde çok fazla hareket etmediğiniz için bunu söylüyorum birden bire vücuda yüklenmek pek iyi sonuçlar doğurmaz. mutlaka haftanın 1 günü yağsız et, 1 günü ızgara balık, 1 günü ızgara tavuk tüketmeye çalışın. hem böylece sağlıklı kilo verirsiniz hem de vücudunuz şaşmamış olur. oturup yarım kilo tavuk yemeyin tabi ayarını iyi tutturun :D

  • golgi aygıtı  (01.12.16 16:42:10)