¿yurtdışına yiyecek neler gönderebilirim?

yurtdışındaki bir İtalyan arkadaşımla her sene yılbaşında birbirimize yöresel yiyecekler vs. gönderiyoruz.

bu sene sıra bende. daha önce tahin&pekmez, kuru mantı, cezerye vs. göndermiştim.

Bu sene de tarhana, haşhaş ve helva aklıma geliyor ama sizce başka neler olabilir?

türk kahvesi kiti yap bir tane gönder. içinde kahve, cezve ve 2 tane fincan olsun. yanına da küçük lokumlar koy.

  • dedimmidemedimmi  (30.11.16 14:08:18 ~ 14:09:53)
Leblebi çeşitlemesi paketi. Kahveli, şekerli, tuzlu, biberli...

  • kobuzchu kiz  (30.11.16 14:09:19)
hangi şehirde olduğunu bilmiyorum ama istanbul'da yaşıyorsan kadıköy de şekerci cafer den bir karışık paket hazırlatabilirsin şeker ve lokumlardan oluşan .
aynı sokakta hacı bekir'den badem ezmesi olabilir.
ben yollamıştım bayılmışlardı .
  • devilone  (30.11.16 14:12:26)
Kestane şekeri

  • powerpufgirl  (30.11.16 14:18:34)
Baklava nasıl gönderilir bilmiyorum ama baklava. Herkes bayılıyor. Türk kahvesi seti bence de.

  • glamdr1ng  (30.11.16 14:25:05)
Makarna benzeri bir şey diye erişte gönder mesela.

Türk kahvesi, benim arkadaşım o kadar sevmişti ki günde beş bardak yapıyordu çocuk. İçim dışım kahve olmuştu. İyi olur.

Eğer yemek yapabilen biriyse bir miktar kuru domates, patlıcan falan koyabilirsin bence. Patlıcana bayılıyorlar genelde ve buranın mor patlıcanları çok iyi bence

Ev yapımı yeşil zeytin ve taze köy peyniri. Orda taze peynirler pek tercih edilmiyor değişiklik olur. Zeytin de ev yapımı görmemiştir muhakkak.

Anzer balı, ben bile göremedim henüz (o.o)

Böyle şeyler, sadece dinlenme tesisi ürünü olmasın bence. Onlar her yerde var :/
  • akhenaten  (30.11.16 14:34:05)
hazır yöresel çorbalardan seçeceğiniz bir kaç tane olabilir. pişirmesi kolay, az buçuk tadı da var.

  • kaichi  (30.11.16 14:36:49)
bence pestil yolla, plase cevizli sucuk.

turkish viagra kikiki dersin.

www.lisacmarketing.com
  • kveldulv  (30.11.16 14:55:49 ~ 14:57:05)
İtalyana türk kahvesi ve sirke göndermek mi? Ben o italyan olsam bunu küfür olarak algılarım.karışık lokum yaptır gönder en güzeli. Baklava gitmez.

  • loser blueser  (30.11.16 15:06:04)
yiyecek degil ama mesela aynisefa merhemi olabilir. gecen paylasilmisti su site;

kircocuklari.wordpress.com
  • jimicik  (30.11.16 15:14:45)
avrupa ağız tadına cevizli yaz helvası daha yakın.

baklava göndermemeniz şimdiye kadar garip geldi.

kaliteli sucuk gönderip bunu pişir ekmek arasına domatesle koy diyebilirsiniz.

baklava
yaz helvası
ekmek kadayıfı
sucuk
kadayıf
simit
  • kurnaz  (30.11.16 15:49:53)
Yerel peynirlerden gonderebilirsin, acili sucuk, pismaniye, lokum filan

  • kartonpiyer  (01.12.16 11:06:58)