internetim hızlı mı?

yurtdışındayım. dilini bilmediğim bir ülkeye taşındım o yüzden pek anlaşamıyorum.
:)

yeni internet bağlattım. hızlı mıdır nasıl anlayabilir miyim?

hız testi falan yapan internet siteleri var galiba. bi tane önerebilir misiniz? orada çıkan sayıları yazsam yorumlayabilir misiniz?

teşekkürler...

edit: ping 6 ms yazıyor.

download 48 mbps
upload 82 mbps

iyi mi kötü mü?

speedtest.net

  • naberabi  (29.11.16 14:45:38)
yavaş değilse sana göre, hızlıdır :)

www.speedtest.net
  • nucleon  (29.11.16 14:46:01)
teşekkürler arkadaşlar. edit'leyerek sayıları yazdım. bi yorumlar mısınız? hiç anlamıyorum ben. yani full dizi izlesem bir şeyler indirsem olur mu?

  • nigeo  (29.11.16 14:51:10)
48 mbps gayet güzel bir hız. yeter artar

  • naberabi  (29.11.16 14:51:49)
türkiye'deki ortalama internetin 15-20 katı hızlı. nasa'nın tahtına göz dikmediysen o internetle yapamayacağın şey yok.

  • der meister  (29.11.16 14:52:25)
oha çok iyiymiş. bir de ucuz.
ashdjkalsds

  • nigeo  (29.11.16 14:54:02)
upload'a takıldı gözüm ya. ulan biz burda 2 mbps upload hızı yakalayınca takla atıyoruz. 82 nedir!? şanslı insansınız vesselam. bütün değerler süper.
online oyun oynayan bir insansanız o ping değeriyle çok rahat edersiniz. biz burda 20'nin altına düşemiyoruz ki serverların çoğu almanya veya fransada oluyor oraya ping atınca 80'in altına zor iniyoruz :D

  • golgi aygıtı  (29.11.16 15:22:32)
hangi ülke hangi şirket ve kaç para veriyorsun merak ettim

  • azizakin  (29.11.16 15:31:32)
@azizakin
bulgaristan, teknolux, 15 lv(30 liraya yakın bi para)

  • nigeo  (29.11.16 15:33:07)
hangi ülke ve ne için gittin ben de merak ettim.
sürekli bi iş mi?

  • safepassage  (29.11.16 15:33:29)
@safepassage
tr'den kaçma amaçlı geldim. buraya yerleştim. ucuz olduğu için. küçük bir şehirdeyim.

  • nigeo  (29.11.16 15:36:26)
Nası kaçtım adlı bir yazı yaz buraya at. Herkes okusun örnek alsın.

soruya cevap internet hızın çok iyi !
  • kahramanikarus  (29.11.16 15:55:18)
@kahramanirakus
çok yazılacak bir şey yok ya. plansız programsız çektim geldim. ama burada doğduğum için pasaportum var. o yüzden kimseyle muhattap olmadım. bindim otobüse; 2 tişört, 1 mont 1 kotla geldim işte. bakalım daha yeni planlar yapacağım.

  • nigeo  (29.11.16 18:36:56)