takım elbise meselesi.

pazartesi günü bir bankanın mülakatına çağrıldım. müfettiş yardımcısı olacağım, güzel bir takım elbise alayım diyorum ama cepte para yok, ne yapsam nerelere baksam, şu anda hangi mağazalarda indirim var, başladı mı yeni yıl indirimleri.
damat-fabrika-zara-koton'da indirim var mı bu aralar, eski takım elbiseyi ve üstümdeki kabanı bunlardan almıştım, kesimleri hoşuma gidiyor, üstüme oturuyor falan. bu markaların dışında, kesimleri onlara benzeyen, onlardan daha ucuz marka varsa, onu da söyleyebilirsiniz, kiğılı nasıldır, ucuz mudur bunlara göre?
bir de ucuz takım elbise bulamazsam, yarın benim takımı temizlemeciye vereceğim, acaba öğlen versem akşama geri alabilir miyim? bildiğiniz ucuz ve iyi kuru temizlemeci var mı, zaten takım pek kirli sayılmaz, üstünde çıkması zor bir leke falan da yok. sadece biraz temizlenecek ve ütülenecek hepsi bu.
yer istanbul avrupa yakası.

kiğılı dediklerine göre daha ucuz oluyor. bir kadın gözüyle söylersem eğer, mutlaka saydıklarından daha az kalitelidir ama acil durumların için kurtarıcı olarak alacaksın madem, olur. paraya sıkışıkken babama hediye alırdım ordan, hep daha uygun oluyor ve mutlaka bir kampanyası vardır.

  • drink the stars  (19.12.09 14:08:20)
hacı cepte para yok diyorsun ama kiğilı-damat-fabrika filan diyorsun oldumu yani?
hani sürekli 4-5 bin tl ile geziyorsunda cebinde 200-300 tl var onamı param yok diyorsun :) neyse makara bi yana ikitelliye git yakınsan orada birçok outlet mağaza var veya oliviuma gidebilirsin fiyatlar uygundur outlet olduğu için

  • pposeidon1  (19.12.09 14:10:30)
poseidon hocam; cepte harbiden para yok ama bu iş için yarına 200-300 bulabilirim diye düşünüyorum, bulamazsam da, eski takımı temizlettireceğim.

  • de jure  (19.12.09 14:13:44)
geçen bi gazetenin insan kaynakları ekinde okudum, erkekte kravat çok önemliymiş aga. bir de şöyle yazıyordu: "başrol oyuncusu gibi giyinin."

  • erkan  (19.12.09 14:24:14 ~ 14:25:10)
geçecen onları erkan:)

  • de jure  (19.12.09 14:30:52)
zarada sadece ceket 269 lira. pantol desen o da 100 kağıt vardır. ama ben yazın 159+75 liraya da takımı zara'dan düzmüştüm. sanırım zaranın iki kalite oluyor takım elbiseleri ama ben geçen gittiğimde aldığım fiyata takım elbisesini bulamamıştım.

geçen sene arkadaş 200liraya altınyıldızdan almıştı ceket panton falan, oraya da bakın derim ben.

ha bu arada mülakatıda yaz gene buraya. ne sordular nasıl geçti falan filan.
  • copy paste  (19.12.09 14:35:35 ~ 14:36:25)
@copy paste: ben son gittiğimde ceket 189-229 falandı, takım da ceketten 40-50 lira daha pahalıydı..

  • de jure  (19.12.09 14:43:56 ~ 14:44:36)
en rahat Olivium hacı başka yerlerde var ama bulunabilitesi en yüksek orası. git 200 tl ye güzel bir takım yanına gömlek kravat filanda alırsın.

  • pposeidon1  (19.12.09 14:45:06)
hayırlı olsun öncelikle. fabrika ve zara'ya yılbaşı öncesi pek yaklaşılmaz diye düşünüyorum. damat'ın outlet'ine bakmakta fayda var, orada uygun şeyler oluyor.

  • arpacik kumrusu  (19.12.09 14:48:39)
olivium içinde önerebileceğiniz mağaza var mı sayın poseidon..
benim bildiğim oliviumda, genelde beğendiklerim hep pahalı oluyor (diğer avmlerdeki mağazalarla aynı fiyattan satıyorlar), sadece benim beğenmediklerimi outlet mantığıyla satıyorlar.. yoksa ben zurna mıyım?

  • de jure  (19.12.09 14:57:02)
@durukafa copy paste: genelde beğendiklerim hep pahalı oluyor, sadece benim beğenmediklerimi outlet mantığıyla satıyorlar.. yoksa ben zurna mıyım?
aynen bende de oluyor bu.

ikitelli ya da güneşli civarındaki outlet mağazalarına git derim ben.
  • escritor  (19.12.09 16:49:09)
mudo olabilir ondan sonra centone var uygundur öyle baka işte aklıma ilk gelenler bunlar valla.

  • pposeidon1  (19.12.09 22:01:01)