4 yaşında erkek çocuğa hediye

sayın büyüklerim sevgili küçüklerim

her 4 yaş erkek çocuğu gibi araba/tren/tır/vinç tarzı oyuncaklara bayılan ama bu tarz bir sürü oyuncağı olan, çocuk parkında/sokakta/sahilde oynamayı koşturmayı çok seven hareketli çocuğa doğumgünü hediyesi olarak ne alınabilir?

hem eğitici bişiyler olsun diyorum, bi yandan da çocuğun bütün hayatı zaten eğitimle geçecek, 4 yaşından başlamasına ne gerek var diyorum ama bilemiyorum.

fikirlerinizi beklemekteyim.

lego.

  • kibritsuyu  (28.11.16 14:35:36)
lego derdim ben de ama o kadar pahalı ki legolar... ufacık, içinden on parça çıkan kutuya yirmi lira istiyor şerefsizler. çocuğu azıcık oyalayacak bir lego setine en az 100-150 lira bayılacaksın. para varsa tabii al lego muhakkak, kral hediyedir.

ha yok dersen, oyuncakçılarda satılan bilim kiti gibi şeyler oluyor. ben her gördüğümde hevesli hevesli inceliyorum dakikalarca. robot yapma kiti falan vardı mesela, ya da hava durumu ölçme ile alakalı şeyler vardı. hani hareketli çocuk demişsin ama, bunları bir inceleyebilirsin. hem eğitici özelliği de yüksek.
  • knight of cydonia  (28.11.16 14:41:27)
mikroskop alınır. mis gibi de hediye olur.

  • babilbaligi  (28.11.16 15:31:10)
scooter al.

  • anamuhalefet  (28.11.16 15:56:31)
kendi yegenimden soyluyorum, bu zamana kadar aldigim zibilyon hediye icinde en sevdikleri ve uzun sure oynadiklari:

yumurtlayan tavuk oyunu: urun.gittigidiyor.com

mikrofon (onu aldigimda 4'ten kucuktu sanirim)

spiderman'in ag atan kartuslu spreyi (spreyin bitmesi 3 dakika maksimum ama cok eglenceli. evi mahfediyor tabi.)

kinetik kum ve insaat seti. (cok guzel oynuyorduk ama ananaesi ev batiyor diye atti kumlari.)

donem donem sardiklari karakterler oluyor. ninja go, angry birds gibi. ona gore bir sey secebilirsin.

hotwheels serisini seviyorlar.
  • jimicik  (28.11.16 16:06:59)
istanbul'da oturuyorsanız akasya avm'de hamleys var, yemin ediyorum mütüş. yolum düşünce gidip 1 saat boyunca oyuncaklara bakıp inceleyip çıkıyorum.

ben olsam lego alırım, lego oynasın. bütçeye uymuyorsa orijinal lego markalı olmasına gerek yok, zaten bebe 4 yaşında.

bir de top oynamayı seviyorsa ev içinde kapıya falan yapıştırabilecekleri potalar oluyor, ufak ve topu peluş, onlardan alabilirsin.

edit: @jedilance kinex koymuş, eğer aklınıza yattıysa hamleys'de var o paketlerden ama fiyatını hatırlayamıyorum.
  • azizakin  (28.11.16 16:08:49 ~ 17:36:39)
Hareketli bir çocuk ise frizbi veya ayaklı potalar oluyor, basketbol topu ile birlikte. Öyle şeyler.

  • peggy  (28.11.16 16:35:59)
www.amazon.com

17 dolara dustugu oluyor zaman zaman.
  • jedilance  (28.11.16 16:39:59)
imkan varsa eğer, bence bi spor kulubune jimnastik, yüzme gibi bir spor dalında üyelik hediye edebilirsiniz.

  • dedim ben sana  (28.11.16 23:18:39)
  • physcos physcos  (28.11.16 23:31:20)