İmplantın maliyeti ne kadar?

Merhabalar, implant tedavisi fiyatlarının yüksekliği acaba maliyetinden mi kaynaklanıyor yoksa buradan elde kârdan mı? Teşekkürler.

Maliyetini vb bilmiyorum, gercekten bir fikrim yok. Ama dis hekimliginde cok ince iscilik oldugunu lutfen unutmayin. Cok emek veriliyor.

  • kuehles blondes  (28.11.16 14:27:09)
bin dolar civarı tanesi bunun ayrıca kaplaması var değişiyo cinsine göre

  • suwat  (28.11.16 15:41:13)
Ben izmir'de azı dişi için 400 Euro vermiştim. 8 ay kadar önce. Diş hekimi fiyatı malzeme türünün belirlediğini söylemişti. Ancak implantı kendimiz uygun fiyatlı alıp takamayacağımıza göre işçiliğin de fiyatın en az %50 sini oluşturduğunu düşünüyorum.

  • faithless  (28.11.16 16:00:31)
maliyeti değişken tabii ki. 400 euro iyi kalite implantlar için ortalama fiyattır. bu implantın alışı. satışından da kar diye bir şey yok. onu diş deposu yapar, alır ve satar.

hekim dolgudan kar eder mi? etmez.

hekim parasını yaptığı işte alır, malzeme al-satından değil. diş fırçası satın alırsan hekimden o zaman de üründen kar ediyor diye.

fiyat yüksek değil bence de, fiyatı neyden kaynaklanıyor dersen, implant ücreti, genel sarf malzemesi ücreti, hekim ücreti, işin zorluğu, kullanılan greft,membran vb. ürünlerin maliyeti.
  • bir ileti paylastim  (28.11.16 16:07:12)