Sevgilinizin giydiğiniz kıyafete karışması

Herkesten farklı fikirler duyduğum için bu konuda bir mini anket yapmak istedim.

Kızlara soruyorum :

Erkek arkadaşınız giydiğiniz kıyafetleri uygun görmeyip karışırsa ne yaparsınız ?

1. Sorgulamadan dediğini yaparım.
2. Fikrimi belirtirim ama ısrar ederse dediğini yaparım.
3. Söylediğini tartışırız ama benim dediğim olur.
4. O anlık dediğini yaparım ama sonra acısını fena çıkartırım.
5. İnadına daha açık bir kıyafet giyerim.
6. Beni kabul eden böyle kabul etsin, ısrar ederse ilişkimiz biter.
7. Zaten giydiklerime dikkat ederim, karışmasına gerek kalmaz.
8. Bugüne kadar karışmadı, bundan sonra da karışacağını zannetmiyorum.
9. Kıskanması hoşuma gider, zaten onu test etmek için öyle giyinirim.
10. Diğer

Erkeklere soruyorum :

Kız arkadaşınızın kıyafetini uygun görmeyip karıştığınızda ne olur ?

1. Sorgulamadan dediğimi yapar.
2. Fikrimi belirtirim ama kararı ona bırakırım, bana güvenip dediğimi yapar.
3. Tartışırız ama çoğu zaman onun dediği olur.
4. İlerde bana bunu ödeteceğini bildiğim için hiç karışmam.
5. Bu kıyafet sana yakışmıyor/kilolu göstermiş/aynısından x'te de var, gibi bahanelerle ikna ederim.
6. Ona son yıllardaki taciz vakalarının katlanarak arttığını hatırlatarak ikna ederim.
7. Eğer benim uygun görmediğim şekilde giyinirse ilişkimiz biter.
8. Ona güveniyorum, zaten nerede/nasıl giyineceğini çok iyi bilir, hiç karışmam.
9. Başka erkeklerin onu benden kıskanması hoşuma gider, giydiklerine karışmam.
10. Diğer

K
7 ve 8 diyorum

  • sanguine mcqaer  (27.11.16 23:36:55)
E
8 ve 9 diyorum.

  • otibisdeyervermeyengenc  (27.11.16 23:39:00)
Genelde 2

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (27.11.16 23:44:16)
erkeğim. seçeneklerde yok ama ek yapçam. bakan avcunu yalar anca. ben karışmam ne giydiğine.

  • cekilmis gayfe  (28.11.16 01:29:49)
e

2 olması gerekirken fikirlerimi hiç ciddiye almadığını fark ettim. sonra baktım hayatın her alanında öyle. sonra baktım beni komple ciddiye almıyormuş meğer. sonra ayrıldık. ama 2 olması lazım.
  • icim urperiyor  (28.11.16 03:40:02)
K
8. başka bir seçeneği seçecek adamla birlikte olmam.
bir keresinde 6 olmuştu, güzel bitişti.
  • freya  (28.11.16 11:04:06)
K
Galiba 8 gibi. Karışılmadı hiç bu konuda, karışılmasın da. Bir de bundan sonrası için niye ve nasıl karıştığına bağlı. Olay sadece açıklıksa ilk anda kendimi ve ortamı bir değerlendiririm 'Haklı olabilir mi' diye. Atıyorum, bir Konya Mevlana Türbesi eşdeğerinde bir yere gideceğimizi bilmeden mini etek giymişimdir; ona göre bir kendime bakarım. Ya da iş görüşmesine gidiyorumdur, giydiğim profesyonel görünmüyordur;ona bir katkıda bulunmak istemiştir. Ben bile sorabilirim 'Patronun yanında olur mu bu' diye. Bu tarz ciddi bir uyarı niteliğindeyse, kendimi bir yeniden değerlendiririm, 'Haklılık payı nedir' diye kendime bir bakar, ona göre karar veririm. Eğer onu haklı görürsem, 'Ya hakkaten bu böyle olmamış' der üstümü değiştiririm ama dışarı çıkarken 'Metroya bineceğiz, eteğin kısa', 'Askılı giyme', 'Şort olmaz' tarzı bir karışma ise, çok net bir 6 olur.

  • aychovsky  (28.11.16 11:22:46 ~ 11:26:06)
E
2 ama cümlenin ikinci kısmı kimi zaman değişebiliyor. dediğimi yapmayınca da çok içerlemiyorum. çok çok da karışmam gerçi.

böyle yazınca da bir garip hissettim ya neyse.
  • zoque  (28.11.16 11:31:26)
K
6-7
krem peynir +1
  • mutekebbir  (28.11.16 11:40:43)
K
6, 7 ve 8 diyorum.

Öncelikle 8, zaten kıyafetime karışan biriyle olmadım bugüne dek. Sonra 7, çünkü açık giyinerek dikkat çekmekten hoşlanmam ama arada mini etek, mini şort giyerim, ona da karışacak adamın da zaten benimle işi olmaz, muhafazakardır. Son olarak da 6, çünkü benim ne giyeceğimin kısıtlanması özgürlüğümün kısıtlanmasıdır, benim özgürlüğümü kısıtlamak isteyecek biriyle yapamam.
  • avokado  (28.11.16 11:44:31 ~ 11:45:14)
erkek,

dekolte tercih eden veya tüm hatlarını belli edecek şekilde giyen bir kadınla ilişki yaşamam.

illa da şık seçmem gerekiyorsa 6, olmazsa 7.
  • kemence  (03.12.16 22:50:52)