[]

tvde dahili uydu alıcısı var mı nasıl (hangi özellikten) anlıyoruz?

bir de şu tvde var mı?

m.arcelik.com.tr


 
dtv alıcı yazan kısım sanırım ifade ediyor.
kullanım kılavuzundan nasıl ve nereden bağlayacağın görünüyor uydudan gelen kabloyu.

  • suq  (26.11.16 22:11:12) 
var ozelliklerde yaziyor

dvb-t dedigi uydu alicisi
Digital Video Broadcasting-Terrestrial
  • exlibris  (26.11.16 22:22:00) 
dvb-c: kablo tv
dvb-t: karasal yayın
dvb-s: dijital uydu

üç tunerli olduğunu gösteriyor yani. evet içinde uydu var kısaca ):)
  • burya  (26.11.16 22:22:04) 
@exlibris: dvb-t daha farklı. karasal yayın, dijital uydu değil. dvb-satellite yani s olan uydu olmalı


  • burya  (26.11.16 22:23:21) 
@exlibris: dvb-t uydu alıcısı değil, senin de yazdığın gibi terrestrial yani karasal yayın. bir ara türkiye'deki bütün analog yayınlar (uhf/vhf bantlarındaki) dijitale geçecekti, işte dvb-t onu ifade ediyor.

uydu alıcısı ise dvb-s, yani satellite. ve bu tv'de de dvb-s2 var, yani dahili uydu alıcısına sahip.
  • neyehbe  (26.11.16 22:28:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.