piyango ciksa hicbirsey yapmadan yasanabilir mi?

demin evlenmeyi dusunmeyen biri icin hesapladim. gayet mantikli geldi.

atiyorum paranin bi kismina guzel bi yerde ev + normal bir araba alirdim. 1 milyon yapar.

gunde de 275 lira harcadigini dusunursek yilda 100.000 lira. bu kisi 30 yasindaysa 50 yil daha yasar. 100.000x50= 5 milyon yapar.

yani hesaplarima gore 6 milyon liraya olaganustu durumlar gerceklesmezse omur boyu hic birsey yapmadan keyif icinde yasanabilir.

ne dersiniz?

çıksın da orasını düşünürsün. sapıtmadığın sürece yaşanır tabi hocam.

  • siyahbeyazbirtebessum  (26.11.16 13:28:07)
ben yaşayamazdım abi. yaşayabilen muhakkak olur ama ben kendimi biliyorum. değil 6, isterse 66 milyon çıksın ben yine yaşarken bitiririm o parayı. ha evdir, arabadır, iştir para getirecek bir şeylere de "yatırım" yapmış olurum ama netice itibariyle piyangodan gelen para öyle ya da böyle fiziksel olarak biter. ya eve dönüşür, ya yemeğe dönüşür ama bir şeylere dönüşür ve yok olur.

tembel olduğum için hırslı ve çok itici görünmüyordur belki ama içimde inanılmaz bir para aşkı var benim. gerçi bu konuda kendime çok kızmıyorum. hayatımda daima en önemli gördüğüm şey para oldu çünkü isteklerim parayla gerçekleştirilebilecek türden şeyler. sevgidir kıldır yündük zaten iyi kötü gördük amk babam hortumla dövmedi ki, "her şeyi para alamaz... keşke bir ailem olsaydı..." tribi yapmamı gerektirecek bir durum yok.

günde 275 lira harcadığını düşünürsek demişsin. ben 6 milyon liram olsa duyurunun güzel kıslarına şehrazat muamelesi yapar, "ay sapık :s :S" diyenin ağzına dolarları vururdum. hatta ne 66'sı ulan 666 milyon dolar ver, gerekiyorsa ben onu bir haftada bile yerim. mallığın ve harcamanın sınırı yok abi.

öyle gösteriş düşkünü biri de değilim ha. alışveriş yapma huyum falan hiç yoktur. hatta bildiğin masrafsız bi insanım, sadece işte fast food pizza falan onları severim. ne kıyafet ararım, ne dışarı çıkarım ne başka bi şey... ama param olsa yardırırım. diyorum ya parası neyse verip hepinizi üst üste zkerim mesela. gelmez misiniz? bence gelirsiniz.

para çok güzel bi şey. ne kadar çok olursa o kadar harcarım. piyango miyango değil hiçbir şey sökmez. bi şekilde yerim ben onu. inanmayan 66 milyon dolar versin, bir hafta sonra bir kuruşunu bulursa gelsin ben ona 666 milyon vereyim.
  • der meister  (26.11.16 13:36:30)
6 milyona 400 bin TL den 15 daire alırsın hepsini kiraya verirsin min. 1000 TL desen (ki 1500 e kadar verirsin bence) aylık gelirin 15000 TL olur. Vergisini verdiğinide düşün 12000 civarı net para kalır elinde. Gayet güzel bir bok yapmadan yaşarsın. Evlerin değeride artar zamanla.

  • poseidon1  (26.11.16 13:37:52 ~ 13:38:55)
5 milyon liraya 300-310 bin liradan 15-16 ev alınır hepsi 1000-1300 arası kiraya verilir aylık 17-18 bin lira para cepte olur.

günde de 550 lira civarı para yapar.

hesaplayan adamlar izmirden bildirdi.

edit: bir üstteki arkadaşla aynı kafadaymışız :)
  • hayati cozemeyen adam  (26.11.16 13:41:05 ~ 13:41:44)
akp Türkiye'sinde lotoya para vermeyin boşuna

www.google.com.tr
  • confessions of an adman  (26.11.16 13:51:15 ~ 13:51:29)
abicim işte bu yüzden size piyango çıkmasın bi zahmet. hemen başlamışlar klasik şu kadar ev alırım kiradan bu kadar gelir kafasına. aferin kardeşim bütün parayı emlağa göm de çıkacak ilk krizde donunla kal sokakta aferin.

günde 275 lirayla bugün gayet güzel ortalama üstü bir hayat yaşanır ama 10 yıl sonra yaşanmaz. onun da çözümleri var elbet ama ev almak değil tabi ki.
  • loser blueser  (26.11.16 14:15:16)
hesaptaki "gunde de 275 lira harcadigini dusunursek yilda 100.000 lira. bu kisi 30 yasindaysa 50 yil daha yasar. 100.000x50= 5 milyon yapar"

yani 30 yıl sonra da yılda 100 bin lira harcanacak öyle mi? şu an alabildiklerinizin 10'da 1ini alabilirseniz şanslı sayarsınız kendinizi. (bkz: enflasyon)

5 sene önce 1000 dolarlık telefon 1700 tl falan yapıyordu şu an 3500 tl yapıyor.
  • senolll  (26.11.16 15:55:45 ~ 15:56:12)
adamin 500 bin lirasi var, wow paraya bak zengin diyosun, sonra ev aliyor kiraya veriyor. 1500 lirayla zar zor gecinecek adam. bir yerde bir yanlislik olmasi lazim.

  • baldur2  (26.11.16 16:00:20 ~ 16:00:59)
bence yaşanamaz. enflasyon vs düşününce pul olur para
ancak ev ve kira getiren dükkan satın alınıp sabit gelirli yaşama geçilebilir.

  • basond  (26.11.16 17:51:38)