[]

kaçıncı dereceden akrabam

arkadaşlar yasal bir işlem için gerekiyor. ananemin kuzeni benim kaçıncı dereceden akrabam olur? yasaya göre haktan yararlanabilmem için gereken en az 6. dereceye kadar akrabam olması.

edit: bulgaristan vatandaşlığı başvurusu için


 
nasıl sayılıyormuş o? ben şöyle saydım:

annen 1. derece
anneannen 2. derece
anneannenin annesi(olduğunu varsaydım) 3. derece
onun kardeşi 4. derece
onun çocuğu 5. derece
  • alperz  (25.11.16 18:55:03) 
5. kuşak.
bulgaristan vatandaşlığı için sanırsam.

  • bir nick var benden iceri  (25.11.16 19:04:08) 
anne 1. derece
anneanne 2. derece
anneannenin annesi 3. derece
onun da annesi 4. derece
4. derecenin oğlu/kızı (yani anneannenin annesinin kardeşi) 5. derece
onun da oğlu/kızı 6. derece.

kardeş 1. derece değil, 2. derece akrabadır. yani anneannenin annesinden kardeşine giderken bir basamak değil, iki basamak atlayacaksınız.
  • kibritsuyu  (25.11.16 20:12:52) 
@bir nick var benden iceri

evet o sebeple, gerçi henüz yasanın yürürlüğe girdiğinden emin değilim.
  • fransiz burjuvasi  (25.11.16 20:38:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.