ssd almak

pc toplamayi dusunuyorum da bir tane ssd buldum kampanyali. ssd alirken dikkat etmem gereken ne var? ssdyi bu sekilde once alsam olur degil mi? hem dahili hem de harici olarak kullanilabilirler mi?

yedeklemek icin degil de windowsu kuracagim, oyunlari programlari falan kuracagim. onun icin dusunuyorum aslinda.

  • baldur2  (24.11.16 11:32:18)
fiyatı modeli yaz yorum yapalım.
ssd harici olarak kullanmak cok mantıklı degil ama sıkıntı olmaz.

  • kingcyrax  (24.11.16 11:39:53)
crucial 300mx 750 gb 100 amerikan dolari.

  • baldur2  (24.11.16 11:41:58)
Harici olarak kullanmak için bir aparata ihtiyacın olacaktır. Normalde dahili SSD'lerin girişleri SATA olur. USB ile kullanmak için şöyle bir ara kabloya ihtiyaç var.

urun.n11.com
  • himmet dayi  (24.11.16 12:07:20)
ssd'yi sata 3e takman lazım. dikkat etmen gereken bu. harici olarak kullanmak mantıklı değil. erişim hızlarından dolayı bi miktar diğer disklere göre hızlı olur ama hızın çoğundan mahrum kalırsın yine. hatta m.2 girişli bulursan o da olur.

  • aşksız prens  (24.11.16 12:19:41 ~ 12:24:33)
o zaman ssd aldiysam daha sonra ona gore mi anakart alacagim? hepsi uyumlu mudur yoksa?

  • baldur2  (24.11.16 12:29:26)
mx300 iyi. 275gb olanı vardı bende. f/p olarak ideal.

  • icim urperiyor  (24.11.16 13:12:53)
öncelikle ssd'yi hız için alıyorsun, o yüzden almayı düşündüğün kampanyalı ürünün incelemelerini ve test sonuçlarını okumanı tavsiye ederim. elbette bilgisayarı toplamadan çok önce tek başına ssd'yi alabilirsin, harici de kullanabilirsin, ancak harici hdd'ler genelde depo veya mobilite amacıyla kullanıldığından hızın bir esprisi yok.

bir de ssd yerine artık m.2, u.2 gibi anakarta doğrudan bağlanan daha hızlı alternatifler mevcut artık. günümüz performans bilgisayarlarında daha çok tercih ediliyorlar. olayın hızsa ssd yerine onları düşünebilirsin.
  • desdinova  (24.11.16 13:47:35)
daha önce söylenmesine rağmen önemini belirtmek adına ben de yazayım. alabileceksen m2 ssd al. anakart alırken uyumluluğuna dikkat etmen gerekiyor sadece. modern anakartların çoğu da destekliyor.

hatta işin ucu pci express'den bağlanan ssd'lere kadar gidiyor. en iyi ve en pahalı çözüm bu.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (24.11.16 16:10:33)
en yavaş ssd bile en hızlı mekanik diskten daha iyidir. yani o konuda yanlış yapma şansın yok.

sadece çok pahalı ve üst düzey bir ssd alırsan ve board-işlemci zayıf kalırsa tam performans alamayabilirsin. ama dediğim gibi hala en iyi mekanik diske göre 3-4 kat hızlı olur.
  • orpheus  (24.11.16 16:10:52)
bu arada sanırım black friday indirimi ile bu fiyat. gümrük-kargo işini nasıl çözüyorsun ?

  • orpheus  (24.11.16 16:38:00)