hiçbir zaman ispatlayamayacağınız şüphelerinizden kurtulmak için

ne yapıyorsunuz?

hislerime güvenip ona göre davranıyorum. pek yanılmadım çünkü, eninde sonunda gerçek çıkıyor o şüpheler.

  • nathanieltroy  (24.11.16 10:40:08)
reel verilere ve ihtimallere göre hareket ediyorum.

  • zgrydn  (24.11.16 10:46:24)
beni çok anlamsız ve zor durumda bırakmayacaksa şüphelerime göre davranıyorum. bi nevi kendimi korumaya alıyorum. çok yakın bi arkadaşıma güvenimi kaybettim ve ondan uzaklaştım, pişman değilim.

  • klar  (24.11.16 10:51:15 ~ 10:51:24)
@nathanieltroy, şüpheler çıkacak derken de kafayı sıyırma aşamasına gelebiliyorsun ama.
@zgrydn'nin dediği gibi reel verilere göre düşünüp hareket etmek daha akıllıca.

ben de şüphe de bir köşede dursun dersem benim tüm hayatımı kaplayabiliyor. şüpheyle oturup şüpheyle kalkabiliyorum. tehlikeli.
  • for day to break  (24.11.16 10:51:31 ~ 11:04:57)
x kişisinden şüpheleniyorsam (atıyorum başka birine bir sırrımı söylediğinden mesela) gidip açık açık soruyorum. lafı hiç dolandırmadan. genelde cevap hep "vallahi de ben söylemedim" oluyor. ben de peki diyip o şüpheden kurtuluyorum. ama sonra bir daha o kişiye çok ciddi bir sırrımı söylemiyorum mesela. ya da şüphelendiğim şey her neyse daha dikkatli oluyorum. bölyece hem x kişisi eğer gerçekten sırrımı söylemişse benim bunu tahmin ettiğimi anlıyor yani salak yerine konmamış oluyorum, eğer söylememişse de zaten x kişisiyle ilişkimi aynı seviyede sürdürmeye devam ettiğim için hiç problem çıkmıyor.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (24.11.16 11:05:54)
ortalama sağlıklı insan ise şüphe boş yere oluşmaz. hatta insanlar doğalında şüphelenmemeye eğilimlidir. özetle şüphe varsa %90 altında bir şey çıkar.

  • orpheus  (24.11.16 16:33:20)