Yeni ehliyet sahibine araba kiralama

Merhabalar,

Yeni ehliyet almaya hak kazandım 23 yaşındayım istanbuldayım, pazartesi ehliyetim elime geçicek.

Biraz antreman yapmak için hafta sonu, araba kiralamak istiyorum.
Fakat merdiven altı bir yerden değil düzgün bir yerden olsun istiyorum.
Ama ehliyet yeni yaş genç olduğu için kurumsal yerler olmaz dediler.
Nasıl yaparız ağalar bu işi?

vermezler başkası üzerinden kiralaman gerek

  • cekilmis gayfe  (23.11.16 13:28:22)
Hocam o durumda da insanlardan bir şey istemek zorunda kalıyoruz, mırın kırın edecekler. kaza yapsak büyük ihtimal bir de onların sorumluluğunda olacak :(
sıkıntılı gibi.

  • acukan  (23.11.16 13:32:32)
kurstan ders talep edebilirsin hocayla konuşursun sadece şehir içi falan daha pahalıya patlar tabi :/

ya da merdiven altı.
  • hayati cozemeyen adam  (23.11.16 13:36:14)
tanidik var ise olur bende araba kiralar iken kredi kartina bloke falan koycaz dediler daha once ordan araba kiralayan arkadas tanidikti onu aradim o konustu adam ile benden kredi karti bile istemediler sonra

  • atcapar  (23.11.16 13:41:05 ~ 13:41:29)
En iyi ihtimalle 1 senelik ehliyet istiyorlar ve "genç paketi" gibi ekstra bir paketle falan alınabiliyor.

Merdiven altı yere gidersen de olası bir kaza durumunda ağır kitlerler.
  • kimlanbu  (23.11.16 13:41:15)
Dediğim gibi merdiven altı yer istemiyorum olası bir kaza durumunda ki kaza olmasa bile sindirme dolandırma durumu olabilir, başkası adına kaliteli bir yerden yapsak, kazayı biz yapsak bize vursalar bile arkadaş kullanmadığı için (biz kullandığımız için gene bize girecek galiba), nasıl yapsak bilmiyorum

  • acukan  (23.11.16 13:55:19)
kiralayan kisinin kendi adina kredi kartiyla gitmesi gerek (blokeyi o karttan cekerler).

isin ozu; nazinizi cekecek, kiralama islemini gelip yapip kartindan para blokeleyip arabayi alacak birine ihtiyaciniz var. bazi firmalarda ek soforun ehliyetinin kac yillik olduguna bakmiyorlar. (arayip sormaniz lazim). o sekilde de araci resmi olarak kullanabilir hale gelebilirsiniz.

merdiven alti yerlerde sorun olmasa bile burayi sen yapmissin deyip killik cikarabilirler.
  • brkylmz  (23.11.16 14:20:03 ~ 14:20:30)
Usta bunu isteyebileceğim tek kişi kredi kartı kullanmıyor ahahah.

bir sene bu iş yatar mı diyorsunuz?
  • acukan  (23.11.16 14:22:29)