Sabah çok erken kalkan 2 yaş çocuk sendromu

Başına böyle bir şey gelen var mı.

Bizim eleman doğduğundan beri akşam 7 de yatar. Son zamanlarda sanırım son 2 aydır filan kalkma saatini sabah 7 den 4–5:30 aralığına çekti. Gündüz uykusu 1 yada 2 saat. Aynı saatlerde uyur. (Kalktıktan 4–5 saat sonra tek parça).

Gece geç yatırmak, gündüz hiç yatırmamak vs işlemler denendi.hiç bir fark olmadı.

O değil de askerde bile bu kadar erken kalkmazdım.

Napcaz bu çocuğu biz

selam,
tek bildiğim ve tecrübem kendi çoçuğumuz. Ne kadar güvenebilirsiniz bilemem.
Eşim bu konuda son derece sabır ediyor ve karanlık odadan çoçuğu dışarı çıkarmadan tekrar uykuya dalmasını sağlıyor.
Gece 7 yatıp sabah 7 kalkması bu yaş için çok normal bir uyku ve günde bir veya 2 saat fazla uyuması gece uykusu için engel değil. Az uyutmaya çalışmayın derim ve sabır edip uykuyu kaçıracak konuşma,ışık açma gibi şeyler yerine uykuya tekrar girmesi için zorlayın.
Yoksa bir işkence oluyor hayat hem çocuk uykusuz, hem huysuz ve sizde aynı oluyorsunuz.
  • dodocan  (23.11.16 08:16:34)
odaya şu otel perdelerinden alın. gün ışığını içeri sokmayan cinsten. dediğin saatler tam gün doğumu galiba. belki uyanma süresini uzatabilirsiniz.

  • skyangel  (23.11.16 08:31:49)
want2die +1, kedi köpek gibi bunların da enerjisini almak lazım. sabahtan akşama kadar yatıyor zaten, hayatın zorluklarına alışsın pezemenk.

  • baba jo  (23.11.16 09:09:51)
Benim kuzenim kurutma makinesini açıyor böyle anlarda. Gülmeyin. Youtube'da açıp bakın isterseniz. Bebekleri uyutan bir beyaz ses olanarak biliniyor.

  • dessy  (23.11.16 09:11:19)
Kalın otel perdeleri var zaten sıfır ışık yada çok az ışık farketmiyor

Pışpış hiç bir ile yaramıyor. Ağlayıp bağırmaktan öksürüyor, halsiz kalıyor. Daha fazlası çocuğa zarar.

Bütün gün oturmuyor, zira tv ve telefon olayı yok. Deli dana gibi koşturuyor bütün gün

Beyaz gürültü bebeklerde işe yarıyor, sorın uykuya dalması değil erken uyanması
  • beholderrulez  (23.11.16 09:29:07)
"white noise baby" diye bir arama yapın. belki sizde de işe yarar.

  • astronom olmak isteyen makina muhendisi  (23.11.16 10:08:38)
beyaz gürültü yazanlar keşke mesajımı adam akıllı okusalardı. Çünkü bahsettiğim şeyin zerre alakası yok.

  • beholderrulez  (15.12.16 15:57:03)
behol, keşke sen de bunca cevap veren insana saygı gösterip bir tik atsaydın.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (15.12.16 16:01:40)