cüzdanınızda neler var?

cüzdanım hep fazla şişkin gibi geliyor. hayır bi de fakirim yani. para falan yok.
:(

sizin cüzdanlarda neler var ya?
soruyu erkeklere soruyorum çünkü kadınların genelde kocaman çantası oluyor, böyle bir dert yok. biz ise arka cepte taşıyoruz cüzdanı ve şişkinlik sorun.

acaba bende çok fazla şey mi var?
kaç banka-kredi kartı? başka üyelik kartları falan? foto vs? para dışında ne var yani?

edit: benim neler var?
- nüfus cüzdanı
- nakit
- bukart(bursa yol kartı)
- akbil
- başka bir ülke kimliği(çifte vatandaşım)
- iş bankası banka kartı
- enpara kart
- teb kartı
- ziraat kartı
- bonus kredi kartı
- spor kulübümün kartı
- 3 adet otel kartviziti(adresi falan bulmak için; şimdi fotolarını çekip çöpe attım)
- meslek birliği kartı
- yol kart kamil koç
- üniversite kimliğim
- vesikalık fotolar(çoğu benim olmak üzere 5-6 tane)
- kondom
- bozuk paralar

2 atm kartı (garanti ve enpara)
3 kredi kartı (bonus, m&s ve babamın ek kartı)
ankara kart
mali müşavir kimliği
havuz kartı
çağdaş market kartı
benim nüfus cüzdanım
oğlanın nüfus cüzdanı
ehliyet
doğalgaz kartı
birkaç tane kartvizit
50 türkiş lira
  • kibritsuyu  (22.11.16 17:14:30)
@kibritsuyu
oha az değil seninki de. cüzdan şişkin gelmiyor mu?

  • nigeo  (22.11.16 17:15:40)
şu an
1 kredi kartı (bonus genç)
1 kyk hesap kartı (ziraat)
1 passolig
1 müzekart
4 mağaza kartı(polo, mavi, starbucks ve hiç kullanmadığım tekin acar xd)
2 hiç kullanmadığım kartvizit ki aklıma geldi çöpe atayım bari
1 kimlik kartı
birkaç vesikalık
ve şu anlık bir avuç bozuk para

bozuk paraları saymazsak hiç şişkinlik olmuyor ama şu an şişkin biraz

not: izmirim kart(eski kentkart) ve öğrenci kimlik kartımı hep yan cebimde taşıyorum her defasında cüzdandan çıkarmakla uğraşmamak için)
  • nundu  (22.11.16 17:24:31 ~ 17:25:49)
ehliyet
öğrenci kartı
sodexo
6 banka/kredi kartı
2 vergi kartı
3 vesikalık
1 ince lastik toka
5-6 fiş
5-6 kartvizit
2 banknot
gözlük silme bezi

imgur.com

kimlik taşımadığım için kartlığı cüzdan olarak kullanıyorum.
  • nodrap  (22.11.16 17:25:23)
2 kredi kartı
ehliyet
akbil
max 50 tl nakit
survival card - www.treefortbikes.com
kürdan
yara bandı
  • feel the blanks  (22.11.16 17:25:55)
çok şişkin değil. iyice boşaltınca da zaten çok fazla incelmiyor.

bunlardan çıkarabileceğim pek bir şey yok. babamın ek kredi kartı dışında hepsini sürekli kullanıyorum.

şimdi ölçtüm, 3 cm yüksekliği.
  • kibritsuyu  (22.11.16 17:26:30)
ben de cüzdandan inanılmaz rahatsız olurum.

en fazla üç beş kağıt para
2 adet kart
ehliyet

toplu ulaşım kartım da diğer cebimde, azıcık denge yapsın :) bozuk para için yapılan hazneyi bile gereksiz olması nedeniyle söktüm.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (22.11.16 17:30:17)
2 kredi kartı,
banka kartı,
yemek kartı,
2 market kartı,
nüfus cüzdanı,
ehliyet,
ikea & decathlon kartı,
tchibo kahve kartları (bunları bayadır kullanmadım aslında, çıkarsam da olur.)
50 tl
  • inheritance  (22.11.16 17:34:32)
cüzdanda taşımam gereken hiç bişeyi çantada taşımadığım için cevap vereyim.

nakit 200-300 tl
bozukluk 5 civarı
usb
1 banka kartı
2 kredi kartı
1 fatura kartı
1 gratis kart
6 kartvizit
3 prezervatif
1 ankarakart
kimlik
  • elorelia  (22.11.16 17:34:35 ~ 17:35:00)
3 atm kartı
2 kredi kartı
1 istanbulkart
1 ilkyardımcı kartı
1 müzekart
1 öğrenci kimliği
1 ehliyet
1 kan grubu kartı
2'si biyometrik 3 vesikalık
1 iş yeri kimlik kartı
1 bütün odaları açan master kart
1 on tl
1 beş tl

biraz istifçilik var bende, önceki cüzdanıma dünyaları sığdırıyordum. sonra baktım pantolonlarımın cepleri deforme oluyor, küçük dik bir cüzdan aldım, istesem de dolduramıyorum.
  • baba jo  (22.11.16 17:43:34 ~ 17:43:51)
1 banka kartı
1 kredi kartı
Akbil
Nufus cuzdani
Kartvizitim
200 tl nakit yaklaşık olarak
Ehliyet
Ogrenci kimliği
Enpara kartı
1 tane uye kimlik kartı
  • sansar  (22.11.16 17:48:00)
5 tane bankayla ilgili kart(enpara, ziraat okul, ziraat burs/kredi kartı, garanti kredi kartı, cepteteb)
1 üniversite teknoparkına giriş kartı
1 edirne 1 de istanbul kart
1 müze kartı
110 tl nakit
5 tane kartvizit (dayımgillerin şirket kartları)
1 market kartı
1 passolig
1 kürdan
1 kimlik
1 spor salonu kartı
  • golgi aygıtı  (22.11.16 17:57:35 ~ 17:58:20)
1 ehliyet
3 atm kartı
1 kredi kartı
1 istanbul kart
1 müzekart
1 cafe nero damgalı kartlar
1 iş yeri kimlik kartı
755 Türk lirası (2 ad 200 tl + 3 ad 100 tl + 1 ad 50 tl + 1 ad 5 tl)
  • eeb  (22.11.16 18:09:24)
1 banka 1 kredi kartı
4-5 market ve üyelik kartı
4-5 fotoğraf
akbil
kartvizitler
ehliyet
birkaç not kağıdı
kağıt para

arkada değil, ön cepte taşırım bu arada
  • sir gawain  (22.11.16 18:19:25 ~ 18:21:43)
4 atm kartı
2 kredi kartı
Ehliyet
Oturum kartı (Almanya)
ADAC plus kartı (otomobil kulübü)
Sağlık Sigortası kartı
Trafik sigortası acil yardım kartı

Genelde Para taşımıyorum cüzdanda ben :)
  • burya  (22.11.16 18:28:27)
para ve sık kullandığım kartları şöyle bir çantanın içine koyuyorum.

thumbs3.ebaystatic.com
  • nıç  (22.11.16 18:39:34)
erkekler gibi cüzdan kullanmaya başladım artık çünkü oranın buranın ıvır zıvır kartlarından bıktım bir kadın olarak.
3 hesap kartı(Şu an 1i aktif diğerlerini kapatmakla uğraşamadım)
2 kredi kartı(1i aktif yine kapatmam lazım diğerini)
ehliyet
nüfus cüzdanı
birkaç vesikalık(benim ya da başkasının)
yani sonuç olarak o çöp kartları da çıkardığımda baya baya rahat bir cüzdanım olacak.
  • tiredpanda  (22.11.16 20:03:19)
2 kart ve ehliyet para taşımıyorum.

  • gozu acik sevisen yahudi  (22.11.16 20:06:43)
2 atm kartı
3 kredi kartı
2 vesikalık fotoğraf
1 ehliyet
1 akbil
100 TL kadar para
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (22.11.16 20:17:58)
nüfus cüzdanı
döviz
para
akbil
ehliyet
şirket kimliğim
sigorta kimliğim
kredi kartım
bankamatik kartım
eşimin ve benim vesikalık fotoğraflarım.
  • basond  (22.11.16 20:46:06)
ne kadar az o kadar kafa rahat. hergün kullanma ihtimalimin olmadığı şeyleri hayatta taşımıyorum. o yüzden ulaşım ve banka kartları birde okula giriş kartı var.

kürdan, windows 7 format kartı (acil durumlar için) ve ıslak mendilde var. fifti fifti.
  • douglas  (22.11.16 21:05:30)
4 banka ve kredi karti.
'Max 10 lira nakit.
Teknopark giris karti.
Akbil
Ticket
Ogrenci karti
Migros moneyclub kart
Ozel saglik sigortasi karti.
Ehliyet.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (22.11.16 21:30:41)
banka kartları ve para.

bunun dışında, o gün, o an için lazım olmayan hiçbir şeyi koymam.

işte x mağazasına gideceksem, x mağazası kartı falan varsa onu alırım.
  • wilhelmwasmuss  (22.11.16 21:34:51)
-para
-4 atm kartı
-2 kredi kartı
-ehliyet
-istanbul kart
-kocaeli kart
-izmir kart
-askeri kimlik
-müze kart
-nüfus cüzdanı
-eşimin vesikalığı
-kendi vesikalıklarım
-spor kartı
-kartvizitler
-migros money kart
  • rajaz  (22.11.16 21:36:15 ~ 21:37:40)
- Nüfus cüzdanı
- Ehliyet
- Akbil
- Debit kart
- Multinet kartı
- Nakit para
- Vesikalık fotoğraf
- Bir tane de kişisel bilgilerimin yazdığı kağıt.

Bu kadar. Cüzdanımı mümkün mertebe ince ve kibar tutmaya çalışıyorum. Arka cepte değil, sol cebimde taşırım zaten.

Cüzdanda prezervatif mi taşınır yahu? Çiğnenmiş sakıza döner orada. :)
  • yirmisantim  (22.11.16 21:58:38)
- ehliyet
- giriş kartı
- 7 banka/kredi kartı
- para
  • Euxinos007  (22.11.16 22:03:34)
ehliyet
denizbank atm kartı
garanti bonus
yapı kredi paracard atm
maximum card
miles&smiles thy
istanbul kart (trafik yogun olunca aracı bırakıyorum)
kendi ve en önemli kişilerin kartvizitleri
ilkyardımcı kimlik kartı
işyeri çipli kartım
nakit para olarak da 50 tl tutmaya çalışırım

bu son şekilde en minimali

ondan önce baya hammallık yapıyordum
  • evimin paspasi  (22.11.16 22:10:15)
kimlik
2 kredi kartı
1 banka kartı
öğrenci kartı
akbil
kent kart
karvizitler
migros kart
d&r kart
watsons kart
romanya'dan kalma metro biletleri
romanya'dan kalma para
para
vesikalık fotoğraf
bir tane de bebeklik fotoğrafı
  • BuddyGuy  (22.11.16 22:11:02)
banka kartı
okul öğrenci kartım
akbil
ehliyet
2-3 kağıt para
2-3 kartvizitim

ıvır zıvır mağaza kartlarını yanımda taşımıyorum. otobüs kartları alırken tc yetiyor. carrefour-migros gibi yerlerde kasada telefon no söylüyorm yetiyor. ikea da metro da baskı alıyorum tek kullanımlık var olan karta. sürekli taşımaya değecek şeyler değil çünkü bunlar boşuna kabalık.

ehliyet varken kimlik taşımanın bir anlamı yok. ama kimliğin fotografı da telefonumda var ne olur nolmaz diye.
  • c1b2k3  (22.11.16 23:34:52)
O nasıl cüzdan hocam? Arka cep şişkinliğinden nefret eden biri olarak o cuzdanla bir yere otursam rot balansım kayar.

Tavsiyem 5 banka kartından gereksiz olanları çıkar. Her gün 5 bankayla ayrı işin olmuyordur. Hatta bazı hesapları kapat. Kurumsal şirket misin o kadar bankayla işin var?

Hangi şehirdeysen o şehrin toplu ulaşım kartı.

Kamil Koç kartını da at. Bilet alırken puan vs durumu varsa telefon numaranla halletmen lazım. Diğer bütün mağaza, market mağazaları için de aynısı.

Fotoğrafları da çıkar. Narsist misin her gün kendine bakıyorsun? Başkasının resmiyse, artık akıllı telefon dönemindeyiz. Oraya kaydet.

Nüfus cüzdanını boşver, ehliyet varsa onu koy. Bizim nüfus cüzdanı, cüzdanların şeklini bozar, burkulur. Ehliyet kredi kartıyla aynı boyutta olduğundan hem cüzdanın iç düzenini toparlar hem de şeklini korur.

Kondom ne arkadaş? Cüzdanın gizli yerinde duran, gün boyu üstüne oturup sıcaktan ve baskıdan öldürdüğün kondomdan medet mi umuyorsun? Zaten o kondomun kullanım sırasında patlamasından çok cüzdanın içindeyken patlayıp vıcık vıcık sıvıyla deriyi öldürmesinden daha çok korkarım.

Bu çıkardıklarından sonra bir ekleme, bir kağıda telefon numaranı, adresini filan yaz. Diyelim kaybettin, belki vicdanlı biri rahat ulaşır. Kartvizit varsa o da olur.

En son olarak ceketin, montunda varsa iç cebe al cüzdanı. Hem arkan simetrisine kavuşur hem de cüzdan çıkartırken o salak elini kıça atma hareketinden kurtulursun. İç cepten cüzdan çıkarmanın şekli ayrıdır be. Siz hiç moda çekimlerinde filan kıç cebinden cüzdan çıkaran adam gördünüz mü?
  • kaportaci mahmut  (23.11.16 04:45:20 ~ 04:47:56)