hadi kızımıza isim bulalım :)

sonunda bebeğin cinsiyetini görebildik a dostlar kızçe geliyormuş :D hamileliğin başından beri erkek yüksek ihtimal diyen doktoru bile şaşırttı fazlasıyla sevindik kız çocuğuna ayrı bir düşkünlüğümüz var çünkü eşimle :)

biz isim olarak defne masal düşündük ama sanki yakışmadı birbirine. defne ismini çok severim fakat masal eşimin de benim de favori ismimiz. 2 isimli olmasını da istiyoruz söylenişi hoş geliyor çünkü.

hadi hep beraber masal isminin yanına yakışacak isimler bulalım ^_^

arapça kökenli isimler olmasın lütfen. masal zaten arapça kökenli olduğu için yanına türkçe bir isim olsun istedik. defne de yunanca kökenliymiş diye okuduk gerçi fakat emin değiliz :)

cevap yazanlara şimdiden teşekkürler, tebrikler içinse kocaman öpücükler :)

tomris :)
kız hayatına artı 1 karizma ile baslar.

  • anonymice  (22.11.16 13:23:20 ~ 13:23:56)
Defne ismini pek severim, bence Masal ile kotu olmuyor. Her kız ismi sorana aynı cevabı veriyorum ama benim favori ismim de Asya.

Tebrikler bu arada :)
  • fraise  (22.11.16 13:25:57)
maya. bence masalla çok da güzel uydu.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (22.11.16 13:35:29)
janset :)

  • taklayamigeldiklan  (22.11.16 13:42:47)
Defne de masal da guzelmis. Bence iki isim koymayin. Hos olmuyor. Allah anali babali buyutsun oncelikle :) benim onerim arden.

  • brad pitt  (22.11.16 13:44:25)
Alin
baler
dalya
mira
vera

Not: Sağlıkla ve neşeyle büyütürsünüz umarım :)
  • gkct  (22.11.16 13:47:03 ~ 13:49:15)
masal kendi başına fena değil. defne de öyle. tek isim koyun. herkes böyle yapıyor diye illa yanına zorlama bir isim daha iliştirmek zorunda değilsiniz.

  • sir gawain  (22.11.16 13:47:21)
masal diye bi isim olsa nasıl olur diye düşündüm. ı ıh fonetiği güzel değil. defne'den şaşmayın, iki isim çok gereksiz bir şey o işe de girmeyin diyorum. hayırlı olsun. bu arada benim 11 aylık yeğenle beşik kertmesi yapalım :))

  • cekilmis gayfe  (22.11.16 14:17:25)
masal ve defne süper isim. ayrıca baler dalya malya diyenleri umursama bile.

kutsal da koyabilirsin, tanıdığım birisi koymuştu çokta güzel oluyor.
  • England  (22.11.16 14:18:42)
arapca kokenli olmasin deyip masal koymak, lol. insan cocuguna masal diye isim koyar mi ya, bu orta-ust sinifin garipliklerine hic aklim ermiyor. ben olsam sadece defne koyardim. tomris de guzel.

  • der meister  (22.11.16 14:23:43)
öncelikle tebrikler.
masal ismini sevmedim ben. (no offence)
tek isim koyun bence de. iki ismim var, ikisini de severim ama bana sordalar tek ismim olmasini isterdim.

inci çok güzel isim ayrıca.
  • battal gemalmaz  (22.11.16 14:31:35)
Tebrikler. Allah analı babalı büyütsün.

Ben maya diyorum.
  • Kresto  (22.11.16 14:34:23)
Almila. Abimin kızına koyduk 4 sene önce. Orta Asya'nın en güzel kızı demek aynı zamanda kökü eski Türkçe ye dayanır orjinal hali Almula, kızıl elma anlamına da geliyor. Maşallah yeğenim diye demiyorum ilerde çok can yakar. :)

  • gozu acik sevisen yahudi  (22.11.16 14:38:49)
tek isim koyun çift isim hep sorun.
defne koyun sadece

  • sta  (22.11.16 14:49:25)
sakın koymayın demeye geldiğim isimler;
arya
azra
su
alya
mira

bu aralar o kadar çok var ki 15 yıl sonra küfreder eminim çocuklar analarına babalarına.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (22.11.16 15:03:49)
bence iki isim koyun ben memnunum iki isimli olmaktan okunuşunda bir karizma oluyor siz de iki isimli olsun istiyorsanız iki isim koyun yani çok sıkıntı olmuyor merak etmeyin.

çocuk sahibi olmak istemiyorum ama bi kızım olsa adının eftelya olmasını isterdim, yunanca denizkızı demek ve çok güzel bi şarkısı da var grup yorumdan. masalla da uyumlu bence
  • nundu  (22.11.16 15:38:22)
tomris tom a evrilecek.

  • galatasaray  (22.11.16 15:41:04)
masal nedir ?

ayşe zeynep fatma emel
kıran mı girdi bu isimlere
  • çınarım  (22.11.16 15:46:50)
öykü

  • basond  (22.11.16 16:56:45)
masal tek başına star bi isim zaten. bence yanına bişey koymaya gerek yok. defne de çok güzel ama zeynep, zümrüt, yasemin, gülce daha güzel isimler.

  • dedim ben sana  (22.11.16 20:11:45)
Duru.

  • kayranin kedisi  (22.11.16 20:18:51)
masal'ı bir daha düşünün bence. fonetik olarak kız ismine uygun değil pek. kaba bir tınısı var. kelime olarak da masal anlatma falan hem kötü çağrışımları hem de dalga geçilmeye müsait.

defne güzel.
  • antikadimag  (22.11.16 20:19:55)
defne,duru, arya, mira gibi isimler zaten şu dönem bütün kız çocuklarına verilen bir isim. Okul yıllarında çocuğunuzun sınıfında kendisiyle birlikte en az 5 tane defne, duru filan olmasını istiyorsanız koyun. Yani ben de defne ismini severim mesela ama kızım olsa sırf bu yüzden istemezdim. Sonra kızcağızı soyadıyla çağıracaklar filan kendini özel hissedemeyecek gerek yok bence. Bir zamanların merve, gizem ismi gibi oldu bu isimler.
Masal, öykü gibi isimler de özellikle masal fazla zorlama bir isim. Yani hamileyken, bebekken kulağa hoş gelir de bunun genç kızlığı, kadınlığı, orta yaşı, yaşlılığı filan var. Masal hanım kulağa pek hoş gelmiyor, masal nine hiç olmadı. Nasıl ki küçücük çocuğa abdülrezzak ismi olmuyorsa. Bir de bu masal, kumsal gibi isimler affedersiniz ankara pavyonlarında çalışan konsomatristlerin takma ismi gibi.

Arapça olmasın demişsiniz ama dini bir isim olmayan ve her yaşa her döneme gidecek klasik bir isim olarak elif ismini önerebilirim. Bebeğe de gider, 70 yaşında kadına da. En sosyetiğin de adı elif olur, köylü kızının da. En moderninin de, en dindarının da. Dini çağrıştıran bir isim değil. O da olmazsa a ile başlayan bir isim olsun.
Tomris koymayın bence de çok maskülen bir isim gibi geliyor kulağa ve okulda tom diye çağrılmak pek hoş olmasa gerek. Çift isim olarak ilerde çift soyadı da kullanırsa latin futbolcular gibi ismi olur gerek yok.
  • limoncello  (22.11.16 20:30:06)
naz.

olunca ben de bu ismi vereceğim inşallah.
(tabi müstakbel hanım da isterse (evlenmeden hanım köylü olduk amk))
  • ada meltemi  (22.11.16 21:08:20)
Eylül

  • yue  (22.11.16 21:09:40)
sonuç ne?

  • galatasaray  (28.12.16 16:14:06)
Ben babasi olarak kizimin adini Gülce koydum.

  • evrenos gazi  (02.04.17 19:31:50)
defne ve masal güzel ama defne masal sanki kulak tırmalıyor biraz. benim hoşuma gitmedi açıkçası. açıkçası masal ismi tek başına daha iyi durur bence.

  • burya  (02.04.17 19:34:13)