domain transfer ama mail kapanma tehlikesi :S?

merhaba arkadaşlar başlıkta tam ifade edemedim ama sorunu şöle izah edeyim.
godaddy de bir arkadaşın hesabında web tasarımını yaptığım bir şirketin domaini var ara sıra hosting kapanıyor domain kapanıyor falan godaddy gibi büyük bir firma olmasına rağmen memnun değiliz.

birde amaç tabi domaini o arkadaştan alıp sağlamda bir hesapta tutmak. kısacası domaini türkiyede bir firmaya transfer etmek istiyoruz.

ancak korkum şu info@.... mail adresleri çok yoğun çalışıyor bir gün kapalı kalması bile büyük zarar ettirebilir. godaddy de hesabı olan domain sahibi arkadaşa desem transfer kilidini aç mail adresinide benimkiyle değiştir transfer edicez.

acaba kaç gün sürer transfer işlemi ve info@ gibi şirketin önemli bi maili kapalı kalırmı nasıl ederizde şirketi mağdur etmeden bu transfer işlemini gerçekleştirebiliriz.

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler,

transfer icin yaklasik 7 gün verirler genellikle bazi firmalar. bu 3-4 günde yapilabilir.

benim calistigim firmada da elimde bulunan alan adlari ani el degistirmesi gerekiyorsa, ayni firmada müsteri icin baska bir hesap acildiginda, o hesaba tüm haklar devredilebilir. Ve bu islem bir kac dakika icinde olur. godaddy bu olaya izin veriyor olabilir ben kullanmadim. sorun sorusturun.
  • aheste cek kurekleri millet uyanmasin  (18.12.09 15:03:45 ~ 15:04:04)
e sorun kesintiyse domaini almayın ordan, kalsın. hostu değiştirin?

  • slavez  (18.12.09 15:26:42)
godaddy'de varolan 1 alan adımı (ki toplamda 1 taneydi) kullanışlı bir paneli olmadığından (veya alışamadığımdan) sadecehosting'e taşıdım. sadece 2 gün sürdü.

sh.com.tr'yi domain konusunda kesinlikle önerebilirim. dns yenilenmesi de oldukça hızlı. toplam 94 domainime ev sahipliği yapıyorlar.
  • elmalili hamdi yazar  (18.12.09 16:27:56)
google apps standard

  • plainwalker  (18.12.09 18:16:18)
şirketin maillerinin bir gün bile kapanmaması gerekiyor.
anladığım kadarıylada mailleri aksatmadan domain transferi mümkün değil.
teşekkürler,

edit: google apps standard araştırıcam teşekkürler
  • bytarik  (18.12.09 19:50:27 ~ 19:51:53)