İlanların Güvenilirliği Hakkında ?

(öncelikle belirteyim aşağıda bahsettiğim kişiyi tanımam etmem ama örnek teşkil ettiği için yer veriyorum)

Yukarıda sabit hale getirilmiş bir ilanda, kıbrıs'ta çalışmak üzere 2 adet bayan solist aranıyor denmiş ve bir mail adresi verilmiş. Bu ilanın gerçekliğini, anlaştığı kişileri kaçırıp kötü işlerde kullanmayacağını bilemeyiz. Çünkü bilsek bile bu insanlar sözlük yazarı olmadığı için herhangi bir bilgilerine bile ulaşamayız. (ya da ulaşabilir miyiz?)

Kıllandım durduk yere, en azından sabit hale getirmenin bi prosedürü olsa ya da varsa da bize bildirilse ne güzel olur.

bu konuda şöyle bir açıklama yapmak ihtiyacı hissettim.

ilk olarak, buraya üye olan herkes, kendi verdiği bilgilerin doğruluğundan sorumlu.

ikincisi, 2 adet bayan solist aranıyor olabilir ya da olmayabilir. orijinal iphone ya da ipod sattığını ilan eden eden insanların ürünleri de sahte olabilir. ancak unutulmamalı ki, burası bir platform ve ayrıca, ilandaki adresten iletişime geçtiğiniz anda kimse sizi pıst diye uçağa bindirmiyor. ararsınız, karşınızdaki insanla konuşursunuz, güvenilir bulursanız gidersiniz, ürünün orijinal olduğuna kanaat getirirseniz satın alırsınız. aksini düşünmek, siteye üye olan insanların gizli ajandalarını araştırmak ve bulmak imkansız takdir edersiniz ki.

şimdi sırf bu şekilde bir ilan kötü niyetli olabilir diye düşünerek ne yapmak gerekiyor? ilanı silelim mi? peki iphone satanların ilanlarını, onları da silebiliriz, ya ürün orijinal değilse, parayı alıp kaçacaklarsa, ürünü teslim etmeden? ya ev arkadaşı arayan kişiler seri katilse? bu durum, bir ara yalnız kadınları kaçırıp tecavüz eden taksi şöforü yüzünden taksileri trafikten men etmeye benzer sanıyorum.

hepimiz, 18 yaş üzerindeyiz ki, siteye üye olmanın koşullarından biri de bu. kendi hareketlerimizin sorumluluğunu almak durumundayız.

sabit hale getirme meselesine gelince de, dikkatinizi çektiyse, duyurunun yukarıda olmasını rica eden kimsenin talebi geri çevrilmiyor. kısa bir süre de olsa yukarıda kalıyor duyurular.
  • kahvegibi  (18.12.09 10:57:57)
trabzomspor fenerbahçe maçına fazla bileti olan arkadaşın da maç yolunda, "ankara istanbul arabayla gidiyorum, benzin parasına ortak olup gelmek isteyen" diyen adamın da soteye çekip domaltmayacağını da bilemeyiz. kan aranıyor numarasını arayıp verilen adrese gittiğimde bayıltıp böbrekleri kaptırmayacağımızı da bilemeyiz hatta.

bu kadar paranoyak olmamak lazım.
  • kibritsuyu  (18.12.09 11:14:05)