Olmali mi olmamali mi(filtre kahve makinesi)

Tek kisiyim gunde 1-2 kahve icerim. French press kullaniyorum ama acaba bi makine alsam mi diye dusunurken buluyorum kendimi.
Lezzette cok fark olur mi filtre kahve makinesiyle yapinca?
Pratik midir? Sabah evden cikarken maksimum 5 dakika kahve hazirlamaya ayirabiliyorum. Makineyle 1 kupa kahve kac dakikada hazir olur?
Hangi makineyi onerirsiniz?

ek olarak ben de bir soru sorayım, duyuru sahibi gibi aynı durumdayım. @cureforlove 'ın verdiği linkteki ürünü kullansak filtre kağıdı vs ıvır zıvır kullanmak gerekiyor mu?

  • moody90  (20.11.16 21:37:22)
ben de kullanıyorum. 1 kupa da yapar. 1 kupa kahve 1-2 dakika da hazır olur.

@moody90

bende de bu ürün var. filtre kağıdı kullanıyorum. önerileri okuduğumda kağıdı öneriyorlardı. anladığım kadarıyla bir kağıt filtreler var bir de metal filtreler var. bunun dışında aletin içinde süzgece benzer bir şey var. fakat sadece onu kullanarak yapmadım hiç.
  • windowsguvenlikduvari  (20.11.16 21:42:16 ~ 21:42:27)
fazla olunca fazla içmeye başlıyorsun aradaki fark ne dersen biri daha berrak bir kahve oluyor aroma olarak biraz daha düşük kalıyorda denebilir.
İki türlüde kahve içtim makinede yaptığım biraz daha yumuşak berrak bir kahve oldu ama ikisininde tadı ve yeri ayrı hangisini tercih edersin dersen güne başlamak için french press mesai saatleri içerisinde filtre kahve olabilir derim.
@cureforlove önerdiği üründen var kağıtlı kağıtsız her türlü kullanılıyor. 1 cup için hiç denemedim ama 2 cup ı hızılı bir şekilde çıkarıyor ve kağıt filtre kullanırsan french press den daha pratik bir ürün oluyor.
  • sudo su  (20.11.16 22:06:17)
Urunu satin aldimmm. Hepiniz cok sag olun yorumlariniz icin. Evde oldugumda makineyle kahve yaparim, disardayken tchibonun termoslu french pressini kullanmaya devam ederim diye dusundum. Gelsin bol kahveli gunler.

  • meteorzede  (20.11.16 23:11:22)