[]

Elektrik Mühendisleri Odası SMM Belgesi

SMM belgesi almak için Elektrik Mühendisleri Odası'nın ilgili eğitimini almam gerekiyor.

Bu eğitime katılabilmek için:
- EMO üyesi olmak
- Aidat borcu olmamak şartlarını sağlamak gerekiyor.

EMO'ya üye değilim. 4 yıldır mühendislik yapıyorum. Bu noktada şu sorularıma cevap arıyorum:

1. Üye olduğum takdirde, bu 4 yıllık süre için de aidat yatırmam gerekir mi?
2. Eğitimden sonra sertifikamı alıp, EMO üyeliğimi iptal edebilir miyim?
3. Üyelik iptali durumunda ya da aidatlarımı yatırmadığım takdirde belgemin geçerliliği de gider mi?

 
1- EMO özelinde bilmiyorum ama çoğu meslek odası için evet.


  • zgrydn  (20.11.16 14:03:48) 
Serbest Müşavir Mühendis demek SMM, yani sertifikayı alıp üyeliği iptal diye bir şey yok. Oda denetiminde SMM sahibi oluyorsun ve her yıl vizelenmek zorunda.


  • goodz  (20.11.16 14:06:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.