nasıl motive olmalıyım ?

merhaba, 1 ay sonra bayağa ağır 3 dersimin peş peşe günlerde sınavı olacak. bir türlü çalışmaya başlayamıyorum. nasıl motive olmalıyım nasıl bir program izlemeliyim sizce ? okulu uzatma ihtimali olan dersler. kaldım geçen yıl bu derslerden. oturup çalış dediğinizi duyar gibiyim ama motivasyonum çok düşük. az biraz anksiyete sahibiyim. çıldırmacalar anlayacağinız. :(

Ben genelde çıkmış sorulara bakarım. Sonra kafamdan çözmeye çalışırım. Çözemeyince "nasıl çözülüyordu lan bu" düşüncesiyle notları karıştırmaya başlarım. Sonra formülleri falan çıkartırım, kısa bir özet hazırlarım, sonra da tekrar soruyu çözmeye çalışırım. Problemle karşı karşıya kalınca o şeyi çözmek istiyorsunuz ve bu da sizi ders çalışmaya itiyor. Çalışmak bir zorunluluksa motivasyona gerek yok. Sadece yapın.

  • dissendium  (20.11.16 01:18:42)
çalışacağın masaya otur, masada sadece dersle ilgili şeyler olsun. çalışmasan bile masadan kalkmamaya çalış, belki olur.

  • huleyn  (20.11.16 01:20:08)
Motivasyon bekleyince gelen bi sey degil. Kimse bayilarak ders calismaz. Basina oturup biraz kendini verince aa oluyo bu iş galiba deyip motive oluyosun işte. Önce işin icine gir. Kitaplari karistir soru cozmeye basla biraz haşır neşir olunca kaptirirsin belki. Durup istek gelmesini bekleme.

  • aquarium  (20.11.16 01:22:24)
Öncelikle oyun oynadığın veya eğlendiğin bir yerde değil, daha aklına eğlenceyi getirmeyecek bir yer seç, örneğin kütüphane olabilir bu yer.

Sonra bu dersleri geçersen ne olacağını düşün ki motivasyonunun artmasına yardımcı olsun.

Ama en başta "yes, I can do it" ile başla :)

Ve gerçekten derse başladığında geri kalan her şeyi aklından sil hocam.
  • fikrimuhim  (20.11.16 01:51:38)