Yunanistan'da yaşanır mı?

bir iki ufak pürüzü halledersem uzun bir süre(10-15 sene gibi) yaşama imkanım olabilir. hiç gitmedim ve bir fikrim yok açıkçası, giden gören varsa yorum yapabilir mi? türkiye'den fena soğudum.

nadiren haber aldığımız birisi var, uzun süre çalıştıktan sonra kriz yüzünden işsiz kalmış ve durumları pek iyi değildi. pek çok kişi ailesinden destek almak zorunda kalıyormuş.
bunun dışında, atina malum en büyük şehir ve hiç güzel bir yer değil.
buradan gidip yerleşenlerden, parasız kalıp, hiç değilse iyi kötü iş buluruz diye dönenler oldu.
turizmin iyi olduğu yerlerde ise, turiste çalışanlar genelde işler fena değil diyorlar.
eğer iş/parasal sıkıntı çekmeyeceğim, garanti altındayım diyorsanız daha iyi olabilir.
ama okumaya gideceğim diyorsanız eğitim kalitesinin bizdekinden öte olduğunu pek sanmıyorum. oradaki türkler bile, genelde çocuklarını yabancı öğrenci kontenjanından türkiyedeki iyi okullara sokmaya çalışıyorlar.
  • furciferpardalis  (19.11.16 22:43:08)
eger para sikintisi olmayacaksa tam anlamiyla cennet. para sikintisi da soyle, gidip sahil seridinde bir koyde yasayacak kadar paran varsa (en fazla iki bin euro ayda, en az da 1200 olacak) olacaksa bence dunyanin en guzel yeri. ayrica ben de emekliligi yunanistanda yapmayi dusunuyorum kardesim, benim hayalim de bu.

  • beriberi  (19.11.16 22:46:52)