kredi kartı, kyk borcu ve bankada çalışma

banka memurluğu mülakatına gireceğim. rakip bankalardan kredi kartım var, ödemelerini aksatmam ama bi tanesinde taksitli borcum var kapatamıyorum...
kyk'dan borcum takipli duruma düşmüş yapılandırdım. bunlar işe alırken bir etken oluşturur mu?

yani adamlar ''ulan hem rakip bankalarla çalışıyorsun bi de bizde işe başlamak istiyorsun'' derler mi?

Hiç alakası yok, banka müşteriliği başka şey, o bankada çalışıyor olmak başka şey. Rahat ol. Şimdiye dek 4 bankada çalıştım, diyebilirim ki hepsinde de işe girerken o bankanın müşterisi oldum maaş hesap açtırarak.

İş alımlarda bildiğim kadarıyla bir KKB sorgusu yapılır, aşırı bir borçluluk durumun var mı diye.
  • Lethe  (19.11.16 19:26:56)
Başka banka müşterisi olman değil ama borcunun olmasi hele belli limiti Üstünde yse kapatmani isteyebilirler. Borçlu çalışan risk gozlerinde

  • shbz  (19.11.16 22:08:12)
Banka işe girişte borcun olup olmadığına bakar, borçlu çalışanı almayı tercih etmezler. Kendi parasını yönetemeyen başkasının parasını yönetemez algısı mı dersin, borçlu adam gizli saklı işler çevirir korkusu mu dersin... Bildiğim birkaç banka işe girişte borcum yoktur temalı kağıt imzalatıyor.

Yani yapılandırılmış o borç son adımda sıkıntı yaratabilir, hazırlıklı olun bence.
  • kingdom of rust  (19.11.16 23:59:24)
ya toplam 12k limitli 2 kredi kartım var. biri boş diğerinde ise 3k borc var.

yapılandırdığım borc ise kyk kredisi. unutmuşuz ödemeyi şimdi ödüyorum.
  • drystedb efficacious  (20.11.16 18:50:48)