Starbucks, French Press, Kenya Origin falan filan

Ya simdi bu bodum marka french press aldim buyuk boy, icinden kasik falan da cikti (7gr). Icindeki kullanim klavuzuna gore 10g kahveye 180ml su koyun diyor.

Ben 28gr kahve koydum 7gr x 4 seklinde, fp'in kapasitesini bilmiyorum ama yarisina kadar da su koydum, demleme seklimde falan sikinti, herseyi usulune gore yaptim lakin kahve cok flat geldi bana, sanki su gibi. Originden mi kaynaklaniyor bu? Suyu mu fazla koydum diye dusundum fakat icinde 300ml su yoktu yani. Ayarlayamadim mi diye dusunuyorum, normal'e gore bayagi kahve koydum icine cunku. Nasil yapiyorsunuz siz bunu?

Aydinlatin beni lutfen

Bildiğim kadarıyla suyun önce yarısı konuluyor. Bekletiliyor biraz demlensin diye. Sonra diğer yarısı koyuluyor.

  • glamdr1ng  (19.11.16 13:11:05)
www.starbucks.com.tr

buradaki video'da ve yazilanlarda boyle birsey gecmiyor. barista arkadaslar da boyle birsey soylemedi
  • bollocks44  (19.11.16 13:13:37)
Icimi nasil o onemli. Starbucksda direk karton bardaga koyduklarindan koyu gelmesi normal kahvenin. Ben iki yemek kasigi kahve 600ml su koyuyorum.

  • duyurumvar  (19.11.16 13:45:55)
siz de cok az kahve koyuyormussunuz, 2 yemek kasigi kahveye onerilen su miktari 180ml

  • bollocks44  (19.11.16 13:47:28)
kaynamış suyu içeçeceğin bardağa koyup ölçerek kahvenin üstüne ekleyebilirsin. kahve zevkine göre olmakla birlikte bir bardak-kupa vs su için en az 1 ölçek kahve koyman gerekir daha sert istiyorsan arttır. 5-6 dk da bekleme yeterli

  • claws of perdition  (19.11.16 13:56:16)
Ben baya tepeleme koyuyorum. Tam tadini boyle tuturdum kendi damak tadima gore.

  • duyurumvar  (19.11.16 14:24:00)
ben her 125 ml ye 7gr kahve koyuyorum. youtube'daki videolarda böyle söylüyor ve ben böyle sevdim. kahve size yumuşak gelmiş olabilir onu değiştirin bence. yoksa kahve oranının bundan çok fazla olmaması gerektiğini düşünüyorum. suyu ölçerek deneyin bir de.

  • slow like honey  (19.11.16 14:27:07)
dayanamayim bu aksam gittim starbucks'a 50 gram kahve koyacaksiniz dediler.

  • bollocks44  (19.11.16 21:58:12)