mayıs'a alınan uçak bileti ucuzlar mı?

Merhaba. Az önce Mayıs ayına İstanbul'dan Kayseri'ye 2 kişi gidiş bilet aldım Pegasus'tan 80 tl'ye toplam. Fakat aynı gün akşam dönüşe 4 kişi için 680 tl istiyor. Gidiş kişi başı 40 lira, dönüş 170 lira. Nasıl oluyor bu iş? Hayır alıcam, ya sonradan kampanya vs olursa diye işkilleniyorum. Hani bazen yapıyorlar ya? Ne dersiniz, alsam mı şimdiden dönüşü de?

19 Mayıs tatiline filan mı denk geliyor acaba ? 680 aşırı pahalı, bence almamalısın, Thy'den filan baktın mı ?

  • elikası  (18.11.16 23:18:40)
bence mayıs'a çok var bekleyin. pegasus olmadı anadolu jet thy falan kesin kampanya yapar. yılbaşına yakın da kampanya falan olur.

  • manuelka  (18.11.16 23:21:17)
THY ve Anadolujet daha da pahalı. Onurair'e girdim, sitesi berbat olmuş, uçulacak yer vs seçilemiyor. En ucuz gene pegasus maalesef. Akşam 8 bucuk 200 lira, 10 buçuk 160 lira.

  • dogumdansancili  (18.11.16 23:22:36)
Elikası çok iyi hatırlattın, maalesef 19 mayıs'tan etkileniyoruz. 21 Mayıs pazar için bakıyorum bileti. 19 mayıs cumaya geldiği için 3 günlük bir tatil oluşuyor orada.

  • dogumdansancili  (18.11.16 23:23:29)
19 Mayıs dönemiyse, bir de pazar günüyse pahalı oluyor evet, ama daha şimdiden bu kadar pahalı olması garip geldi bana.

  • elikası  (18.11.16 23:31:12)
Alma.

  • funl  (18.11.16 23:34:05)
uçak biletini önceden almak ucuza almaktır ama bunun içi optimum aralık uçuşa 45-90 gün kaladır.

90 günden fazla zaman olan tarihler ile ilgili çoğu zaman uçuş planlaması net olmadığından en yüksek fiyatlardan veriliyor biletler sistemden.

şubat-mart aralığında daha ucuza alacağını garanti ederim.

dediğim şekilde bekleyerek buradan avustralya'ya yerleşmeye gidecek bir arkadaşa neredeyse yarı fiyatına almıştık bileti.

bu arada dediğim bu fark yurtiçi ya da yakın mesafe uçuşlarda çok daha belirgin olabiliyor. (bazen 4-5 kata kadar)
  • la rana  (18.11.16 23:57:03)
Ya bu ucak bileti kampanyalarini basil onceden biliyor millet? Ben ogrenip siteye girene kadar millet gidip gelmis oluyor aldigi biletle.

  • condom kurşunu  (19.11.16 00:04:14)
Bir de vpn vs kullanarak çerezleri silerek bakın aynı biletlerin fiyatlarına

  • feel the blanks  (19.11.16 04:34:30)
skyscanner'dan fiyat matriks'ine bakarak fiyattaki dalgalanmalari gorebilirsin

  • x daemon  (19.11.16 04:36:43)