bir insanı değerli kılan şey nedir?

Bir insan ne olursa, nasıl olursa ya da neye sahip olursa sizin gözünüzde değerli olur ve diğerlerinin önüne geçer?

dürüstlük

  • passion rules the game  (18.11.16 22:09:07)
Ahlak yapısı.

  • cemallamec  (18.11.16 22:09:17)
Edep...

Not: meme diyenler beni takibi bıraksın rica edicem
  • dene  (18.11.16 22:11:15)
kesinlikle tevazu ve ağırbaşlılık. genelde bir arada bulunduklarını düşünüyorum zaten. tevazu sahibi, patavatsız olmayıp insanlarla iletişim kurarken düşünceli ve biraz mesafeli (g*t kalkıklığından değil, düşüncelilikten ileri gelen, karşısındakini korumaya yönelik bir mesafeden söz ediyorum) olan herhangi biri hakkında kötü düşünebilmem cidden çok zor.

  • der meister  (18.11.16 22:15:01)
saygılı olması,bilgili ve iyi eğitimli olması

  • MtKrt  (18.11.16 22:24:11)
iyi niyetli ve yardımsever insanlar değerli benim gözümde. Eğitim bilgi fasa fiso geliyor değer konusunda.

  • Esinsin  (18.11.16 22:47:17)
benden önce yazan herkes doğrusunu, olması gerekeni ve benim de katıldığım şeyleri yazmış.

ama bu devirde olan, hani şu; "benim gördüğüm, öğretmenin gördüğü" paylaşımlarında olduğu gibi: paradır. net!

paran varsa her türlü namussuzluğun da, dönekliğin de, satıcılığın da, çirkinliğin de hoş görülür bu ahlakta dünya lideri ülkede.
  • runfor  (18.11.16 22:57:11)
nankör olmayan, kıymet bilen insan

  • chatrefhill  (18.11.16 22:59:08)
Saygı çok önemli, kendini bilecek bir de.

  • elikası  (18.11.16 23:40:01)
bilgisi de, eğitimi de kendisinin olsun. önemli değil. zeki olsun, yakışıklı olsun, güçlü olsun, alim olsun.. mesela şerefsiz bir sapık olduktan sonra önemi kalır mıydı?

şerefli olsun be.. birkaç gram şeref.
birkaç gram insanlık..
birkaç gram iyi niyet..
birkaç gram da kendini bilmek..

ne güzeldir o..
  • tosiba  (18.11.16 23:42:47)
Icinden gecenle agzindan cikan arasinda ne kadar az fark varsa o kadar degerli olur mesela. Onceligim samimiyet.

  • stavro  (19.11.16 00:17:18 ~ 00:17:39)
bilmem ki. bence bi çok kriter var.

niçeye göre "ne kadar gerçeğe dayanabildiği"ymiş
  • isimsiz uye  (19.11.16 01:01:26)
Kendine değer veren insanı başkaları da değerli görür.

  • olmaz  (19.11.16 03:34:55)